Zvířátka z Madagaskaru porážejí Promethea i MiB

Kultura ČTK Kultura, ČTK
19. 6. 2012 10:44
Madagaskar 3 hned po premiéře vede tabulku návštěvnosti kin
Foto: Bontonfilm

Praha - Lev Alex, zebra Marty, hrošice Gloria, žirafa Melman, banda tučňáků a další zvířecí hrdinové z třetího pokračování animovaného snímku Madagaskar se hned po premiéře dostali do čela tabulky nejnavštěvovanějších filmů českých kin. O víkendu jejich další dobrodružství zhlédlo 75 069 diváků.

Podle informací Unie filmových distributorů Madagaskar 3 odsunul na druhé místo akční sci-fi Prometheus režiséra Ridleyho Scotta, které za dva týdny v tuzemských kinech utržilo přes 14 milionů korun. Třetí místo patří další "trojce" Muži v černém 3. Akční komedii, rovněž v trojrozměrné podobě 3D, si zatím nenechalo ujít přes 132 tisíc lidí.

Čtvrtá skončila komedie Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel, kterou za týden zhlédlo dalších téměř 36 tisíc zájemců. Její návštěvnost už přesáhla třísettisícovou hranici.

Páté místo obsadil americký snímek Sněhurka a lovec, jehož tržby se blíží k hranici devíti milionů korun.

Z domácí tvorby je v aktuální dvacítce nejnavštěvovanějších filmů na desátém místě snímek DonT Stop popisující punkové hnutí v socialistickém Československu, následuje rodinný snímek Tady hlídám já. Na 14. místě se umístila česká komedie Vrásky z lásky, 17. příčku obsadil dokument Tomorrow Will Be Better a další komedie Okresní přebor s podtitulem Poslední zápas Pepika Hnátka je devatenáctá.

Čtěte také
Recenze: DonT Stop is dead. Chce být Forever Young
Recenze: Madagaskar 3 je nemožný, a právě proto úžasný
Recenze: MIB 3 jdou proti času. Jsou starosvětsky hraví

Recenze: Prometheus oslňuje jen výpravou a Fassbenderem

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kde shlédnout nejnovější filmové novinky?

 

 

Právě se děje

před 48 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy