Žralok zabil u novozélandské pláže filmaře Strange

ČTK ČTK
27. 2. 2013 21:08
Smrtící útoky žraloků jsou prý na Zélandu vzácné
Žralok. Ilustrační foto
Žralok. Ilustrační foto | Foto: Reuters

Auckland - Žralok zabil muže u pláže na Novém Zélandu, která byla po útoku ihned uzavřena. V této oblasti jsou podobné případy velmi zřídkavé.

Novozélandský tisk upřesnil, že obětí je šestačtyřicetiletý filmař Adam Strange, jehož krátký film Aphrodite's Farm (Afroditina farma) v roce 2009 získal Stříbrného medvěda na filmovém festivalu Berlinale. Kromě natáčení se věnoval i malbě, fotografování či grafickému designu. Oceán prý miloval a plavat nebo surfovat chodil denně.

Podle informací přihlížejících plaval Strange asi 200 metrů od pláže, když na něj zaútočil zhruba čtyřmetrový, patrně velký bílý žralok. Některé zprávy uvádějí, že žraloků mohlo být i několik.

Pláž Muriwai nedaleko Aucklandu byla uzavřena a po ní i několik okolních pláží. V době neštěstí bylo na Muriwai asi 200 lidí. "Všichni utíkali z vody. Křičeli 'žralok' a všichni opouštěli vodu," vylíčil student Stef McCallum.

Do oblasti byl vyslán policejní vrtulník a policisté se ze vzduchu i ze záchranného člunu pokoušeli žraloka zastřelit. "Údajně ho zasáhli, ale podařilo se mu odplavat," napsal list New Zealand Herald.

Smrtící útoky žraloků na lidi jsou na Novém Zélandu relativně vzácné. Od roku 1837, kdy se o nich začaly vést záznamy, je registrováno jen 14 obětí žraloků.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy