Zlé víle Angelině Jolie se postaví princ Brent Thwaites

Kultura Kultura
31. 5. 2012 13:44
Pohádky dostávají hollywoodské rozměry. Na řadě je Růženka
Foto: Profimedia.cz

Praha - Kromě nových interpretací pohádky o Sněhurce nás také brzy čeká nová verze příběhu Spící krasavice alias Růženky, či Aurory. Chystaný film ponese titul Maleficent, podle jedné z verzí jména zlé víly, která na princeznu uvalí kletbu. Právě z jejího pohledu má být děj líčen a tuto titulní roli ztělesní slavná Angeline Jolie. Postupně na veřejnost pronikají i jména dalších představitelů legendárních postav.

Princezny Aurory se zhostí Elle Fanning, známá z filmů jako Super 8 nebo Koupili jsme Zoo. Miranda Richardson (nejznámější jako Rita Holoubková z Harryho Pottera) bude představovat královnu Ullu, která je zároveň tetou Maleficent. Krále, jenž se bude snažit dobýt království víl, ztělesní Kenneth Cranham (Jednotka příliš rychlého nasazení, Řím) a Maleficentin pomocník  Diaval bude mít tvář Sama Rileyho (Control). Nyní k těmto jménům přibyl v roli prince australský herec, třiadvacetiletý Breton Thwaites, známý ze seriálů SLiDE nebo Home and Away.

Maleficent bude režírovat Oscarem oceněný produkční designer filmů Avatar a Alenka v říši divů Robert Stromberg. Premiéra je stanovena na 14. března 2014.       

 

 

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy