Získá muzikál Once divadelního Oscara? Má 11 nominací

Kultura Kultura
9. 5. 2012 14:05
Muzikálová verze filmu Once sklízí ceny jako na běžícím pásů, ocenili ho i kritici
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Příběh irského písničkáře a české imigrantky si pod názvem Once získal diváky po celém světě. Nejen, že hlavní filmová píseň Falling Slowly získala v roce 2008 Oscara, ale velký úspěch sklízí také stejnojmenný muzikál na Brodwayi. Ten navíc získal v rámci prestižního udílení cen Tony Awards celkem jedenáct nominací a stal se tak nejnadějnějším kandidátem na zisk hned několika ocenění.

To, že je muzikál Once stejně kvalitní a působivý jako filmová verze, dokazují také jeho další nedávné úspěchy. Mezi ně patří například vítězství v kategorii muzikálů na Lucille Lortel Awards nebo ocenění kritiků v rámci New York Drama Critics Circle Awards. Muzikál Once, ve kterém zaznívají i české lidové písně, získal většinu hlasů až ve třetím kole nerozhodného boje o NYDCC, v prvním kole o jasné vítězství přišel s rozdílem pouze jediného hlasu.

Slavnostní předávání cen Tony se uskuteční 10. června a jedinou otázkou zůstává, kolik nominací dokáže Once proměnit. Jméno muzikálu se objevilo například v kategoriích nejlepšího muzikálu, nejlepšího zvuku a osvětlení, uchází se také o ocenění scény a choreografie nebo práce orchestru. Šance na získání prestižní ceny neminula ani herce muzikálu Once, nominace se dočkali oba představitelé hlavních rolí - Steve Kazee i Cristin Milioti.

Ceny Tony každoročně udílejí zástupci divadel a novinářů kandidátům z oblasti divadla, muzikálu nebo činohry. Jednou z podmínek nominace je uvedení hry na Brodwayi. Tony Award je jakýmsi divadelním ekvivalentem Oscara a je považována za nevyšší možné americké ocenění pro oblast divadla.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Čistý zisk ČEZu stoupl za první tři čtvrtletí meziročně o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 12 procent na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Australská rallye byla zrušena kvůli obrovským požárům, titul mezi týmy má tak Hyundai

Světový šampionát v automobilových soutěžích přijde o Australskou rallye. Původně plánovaný poslední podnik letošní sezony, který se měl jet od čtvrtku do neděle, byl zrušen. Důvodem jsou ničivé lesní požáry, které ohrožují i dějiště rallye - oblast Nového Jižního Walesu.

Zrušení soutěže znamená, že titul mezi týmy získala značka Hyundai, která o 18 bodů porazila Toyotu., Šampionem mezi piloty se už na Katalánské rallye stal Ott Tänäk s Toyotou.

Zdroj: Radek Vičík
Další zprávy