Získá muzikál Once divadelního Oscara? Má 11 nominací

Kultura Kultura
9. 5. 2012 14:05
Muzikálová verze filmu Once sklízí ceny jako na běžícím pásů, ocenili ho i kritici
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Příběh irského písničkáře a české imigrantky si pod názvem Once získal diváky po celém světě. Nejen, že hlavní filmová píseň Falling Slowly získala v roce 2008 Oscara, ale velký úspěch sklízí také stejnojmenný muzikál na Brodwayi. Ten navíc získal v rámci prestižního udílení cen Tony Awards celkem jedenáct nominací a stal se tak nejnadějnějším kandidátem na zisk hned několika ocenění.

To, že je muzikál Once stejně kvalitní a působivý jako filmová verze, dokazují také jeho další nedávné úspěchy. Mezi ně patří například vítězství v kategorii muzikálů na Lucille Lortel Awards nebo ocenění kritiků v rámci New York Drama Critics Circle Awards. Muzikál Once, ve kterém zaznívají i české lidové písně, získal většinu hlasů až ve třetím kole nerozhodného boje o NYDCC, v prvním kole o jasné vítězství přišel s rozdílem pouze jediného hlasu.

Slavnostní předávání cen Tony se uskuteční 10. června a jedinou otázkou zůstává, kolik nominací dokáže Once proměnit. Jméno muzikálu se objevilo například v kategoriích nejlepšího muzikálu, nejlepšího zvuku a osvětlení, uchází se také o ocenění scény a choreografie nebo práce orchestru. Šance na získání prestižní ceny neminula ani herce muzikálu Once, nominace se dočkali oba představitelé hlavních rolí - Steve Kazee i Cristin Milioti.

Ceny Tony každoročně udílejí zástupci divadel a novinářů kandidátům z oblasti divadla, muzikálu nebo činohry. Jednou z podmínek nominace je uvedení hry na Brodwayi. Tony Award je jakýmsi divadelním ekvivalentem Oscara a je považována za nevyšší možné americké ocenění pro oblast divadla.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy