Xindl X připravil nové album Láska i knihu písní

Kultura ČTK Kultura, ČTK
26. 9. 2012 12:26
Xindl X pokřtí ve čtvrtek knihu Xpěvník
Přebal alba Láska z roku 2012
Přebal alba Láska z roku 2012 | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Po dvou letech uvedl Xindl X novou desku. Nese název Láska, ale posluchači by se neměli nechat zmást. "I když se deska jmenuje Láska, milostné balady nečekejte," varuje Xindl X. Od pondělí je v prodeji, 18. října pak odstartuje v Jihlavě první z deseti koncertů turné k příležitosti uveřejnění nového materiálu.

Populární skladby Anděl a Dysgrafik by mohly získat nové posily. Na věhlas aspiruje již vydaný singl Zlato či jedna z bonusových písní o Davidu Rathovi, která se inspiruje ve společenské kauze.

Na Lásce s ním opět spolupracoval Dalibor Cidlinský Jr., Jenda Cidlinský, Josef Štěpánek a David Landštof. Při práci na jedné skladbě se spojil i s Karlem Gottem.

Čerstvé hudební CD není jedinou novinkou, kterou Xindl X připravil. Ve čtvrtek 27. září se na pultech knihkupectví objeví i kniha nazvaná Xpěvník. Název naznačuje jeho obsah, zahrnuje přepis písní jak z nového alba, tak i z dvou předcházejících - desky Návod ke čtení manuálu a Praxe relativity. „Doufám, že se podle ní opravdu bude hrát," uvedl písničkář jinak vlastním jménem Ondřej Ládek.

V souvislosti s uvedením bude možnost na Xindla X narazit v jednom z pražských knihkupectví. Ve čtyřech velkých obchodech je totiž v plánu jednodenní turné spojené s křestem. Konkrétně jde o Palác knih Luxor na Václavském náměstí, Neoluxor v obchodních centrech Flora a Chodov a na pobočce renovovaného Hlavního nádraží.

„Akce bude speciální tím, že nechceme pouze křtít nebo dělat autogramiádu, ale zahrajeme si písničky z Xpěvníku. Kdo z návštěvníků si vezme kytaru s sebou, může si zahrát s námi. Pěti lidem kytaru půjčím," řekl ČTK Xindl X.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy