Von Trier poodhalil Nymfomanku. Joe obnaží osm kapitol

Kultura Kultura
31. 5. 2013 17:57
Lars von Trier představil strukturu chystané Nymfomanky
Foto: Aktuálně.cz

Praha – Nymfomanka, erotické a filosofické drama Larse von Triera, stále udivuje novinkami o svém formátu a zpracování.

Navíc Lars von Trier s médii odmítal komunikovat a film začíná mít gloriolu legendy ještě před uvedením.

Nyní Trier začal velmi pomalu vypouštět některé informace. Například už je jisté dvoudílný, v distribuci se podle přístupnosti ocitne ve dvou verzích a jak nedávno vyšlo najevo, herci budou v erotických scénách od pasu dolů suplováni dubléry.

Dánský režisér prozradil, že příběh života ženy jménem Joe (Charlotte Gainsbourg) odvypráví v osmi kapitolách.

Jejich tituly jsou:

1. The Complete Angler
2. Jerome
3. Mrs. H
4. Delirium
5. The Little Organ School
6. The Eastern & Western Church (The Silent Duck)
7. The Mirror
8. The Gun

Film měl mít původně premiéru na festivalu v Cannes, ale kvůli technickým obtížím se poprvé objeví až v prosinci v Kodani.

V předcházejících měsících chtějí von Trier a produkční společnost Zentropa zveřejnit řadu teaserů, každý k jedné kapitole zvlášť.

Ve filmu budou kromě Gainsbourg účinkovat například  Stellan Skarsgård, Willem Dafoe, Shia LaBeouf, Christian Slater nebo Uma Thurman.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy