Vlčák z Šíleného Maxe, Superman a Bard z Hobita si zahrají ve válečném dramatu

mad
11. 10. 2015 14:00
Henry Cavill (Muž z oceli), Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta) a Luke Evans (Hobit) si zahrají ve válečném dramatu Sand Castle, oznámil server Deadline. Režisérem bude Fernando Coimbra, který natočil dvě epizody seriálu Narcos (2015) o Pablu Escobarovi. Film je založen na zkušenostech scenáristy Chrise Roessnera, jenž sloužil jako kulometčík v Iráku. Hoult ztvární Matta Ocrea, který je kolem roku 2003 součástí mise s cílem spravit rozvod vody v nebezpečné irácké vesnici. Místní obyvatelé jsou k Američanům nedůvěřiví a jsou přesvědčeni, že přináší jen další problémy. Evans bude hrát seržanta Orceho jednotky a Cavill kapitána zvláštních jednotek ve vesnici. Natáčení začne 2. listopadu.
Nicolas Hault ve filmu Šílený Max: Zběsilá cesta
Nicolas Hault ve filmu Šílený Max: Zběsilá cesta | Foto: Warner Bros.
 

Právě se děje

před 48 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy