reklama
 
 

Vlak Lustig letos naposledy zastaví v Praze

20. 8. 2012 16:27
Přivezl Kateřinu Horovitzovou v netradičních kulisách

Praha - Divadelní zpracování Modlitby pro Kateřinu Horovitzovou od Arnošta Lustiga symbolicky vlakem přijede do koncentračního tábora v Osvětimi, aby připomnělo pochmurnou historii nacistických transportů. Vlak speciálně upravený pro divadelní představení, nazvaný po autorovi Lustig - Vlak do nenávratna, bude naposledy v úterý 21. a ve středu 22. srpna přistaven ve stanici Praha-Bubny, následně se rozjede směrem Krakov hlavní nádraží a Osvětim.

Hra nastudovaná Divadlem pod Palmovkou a v režii Petra Kracika se odehrává přímo ve vlaku. Jenom v červenci jej zhlédlo zhruba čtyři tisíce diváků v železničních stanicích různých krajských měst České republiky.

„Vlak Lustig nejde hodnotit jako divadelní představení, také kvůli již zmíněnému silnému tématu. Je především naprosto ojedinělým projektem, apelujícím na historickou paměť lidstva. Stejně jako je nepředstavitelné utrpení milionů transportovaných, terorizovaných a usmrcených v pracovních táborech, je také nepochopitelné popírání existence holokaustu," charakterizovala projekt recenzentka Brigita Zemen.

Představení v kulisách historického vlaku volně navazuje na letošní třináctý ročník festivalu česko-německo-židovské kultury Devět bran. Doprovodným programem, realizovaným také přímo ve vlaku, jsou filmové projekce a výstava Vojenského historického ústavu s názvem Akce: Důvěrné Izrael.

Prostory stanice Praha-Bubny budou v úterý a ve středu návštěvníkům přístupné už od 15 hodin. Hrát se pak začne ve 20:30. Vstupenky jsou zdarma a lze je rezervovat na oficiálních stránkách projektu.

Odpolední i večerní organizace a rezervace vstupenek bude stejná i na nádražích v Polsku, tedy na hlavním nádraží v Krakově (24. 8.) a železniční stanici v Osvětimi (25. 8.). Obě představení se odehrají v češtině, titulky budou promítány v angličtině.

autor: Kultura | 20. 8. 2012 16:27

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama