Viggo Mortensen se chystá vstoupit na loď s Drákulou

Kultura Kultura
27. 6. 2012 10:16
K novému drákulovskému filmu začínají přibývat jména hlavních představitelů
Benátky 2011 - Viggo Mortensen
Benátky 2011 - Viggo Mortensen | Foto: Reuters

Praha - Na palubě lodi Demeter v chystaném thrilleru The Last Voyage of Demeter možná popluje i Viggo Mortensen, známý jako Aragorn z filmové verze Pána prstenů. Úloha a jméno postavy není sice známé, ale již teď ji můžeme litovat, neboť se do Anglie bude plavit s problematickým cestujícím, hrabětem Drákulou.

Loď Demeter byla v románu Brama Stokera objevena zcela opuštěná, nalezeno bylo pouze tělo patřící kapitánovi. Z kontextu příběhu je jasné, že Drákula během plavby vyvraždil celou posádku i pasažéry. Právě to nám ukáže chystaný film The Last Voyage of Demeter režírovaný  Neilem Marshallem, jenž v roce 1998 debutoval akčním filmem Smrtící čas a je známý i horrorem Pád do tmy nebo dramatem Centurion. Fanoušci televizního seriálu Hra o trůny mohli v závěru druhé řady vidět jeho práci v akcí nabité epizodě Blackwater.

Není ještě stoprocentní, jestli čtyřiapadesátiletý Mortensen nabízenou roli přijme. Podle předešlých zpráv byl s projektem spojen i Ben Kingsley v roli kapitána a Noomi Rapace coby pasažérka Anna Billington. V případě herečky bude však účast  zřejmě odvislá od plánu na sequel Promethea režiséra Ridleyho Scotta. V minulosti se také spekulovalo o roli pro Juda Lawa, a to dokonce v souvislosti s postavou samotného upíra. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na jaké filmové novinky se můžeme těšit?     

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy