Viggo Mortensen se chystá vstoupit na loď s Drákulou

Kultura Kultura
27. 6. 2012 10:16
K novému drákulovskému filmu začínají přibývat jména hlavních představitelů
Benátky 2011 - Viggo Mortensen
Benátky 2011 - Viggo Mortensen | Foto: Reuters

Praha - Na palubě lodi Demeter v chystaném thrilleru The Last Voyage of Demeter možná popluje i Viggo Mortensen, známý jako Aragorn z filmové verze Pána prstenů. Úloha a jméno postavy není sice známé, ale již teď ji můžeme litovat, neboť se do Anglie bude plavit s problematickým cestujícím, hrabětem Drákulou.

Loď Demeter byla v románu Brama Stokera objevena zcela opuštěná, nalezeno bylo pouze tělo patřící kapitánovi. Z kontextu příběhu je jasné, že Drákula během plavby vyvraždil celou posádku i pasažéry. Právě to nám ukáže chystaný film The Last Voyage of Demeter režírovaný  Neilem Marshallem, jenž v roce 1998 debutoval akčním filmem Smrtící čas a je známý i horrorem Pád do tmy nebo dramatem Centurion. Fanoušci televizního seriálu Hra o trůny mohli v závěru druhé řady vidět jeho práci v akcí nabité epizodě Blackwater.

Není ještě stoprocentní, jestli čtyřiapadesátiletý Mortensen nabízenou roli přijme. Podle předešlých zpráv byl s projektem spojen i Ben Kingsley v roli kapitána a Noomi Rapace coby pasažérka Anna Billington. V případě herečky bude však účast  zřejmě odvislá od plánu na sequel Promethea režiséra Ridleyho Scotta. V minulosti se také spekulovalo o roli pro Juda Lawa, a to dokonce v souvislosti s postavou samotného upíra. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na jaké filmové novinky se můžeme těšit?     

 

Právě se děje

před 12 minutami

Kanadský soud uznal útočníka, který najel v Torontu do davu lidí, vinným

Kanadský soud uznal vinným z desetinásobné vraždy a 16 pokusů o vraždu Aleka Minassiana, který v roce 2018 vjel v Torontu s dodávkou do chodců. Deset jich zabil a 16 zranil. Osmadvacetiletý muž se hlásil ke skupině lidí žijících v "nedobrovolném celibátu" (anglicky involuntary celibate, zkráceně incel), která je spojována také s dalšími útoky, píší americká média.

Minassianův právník se soudu snažil dokázat, že jeho klient nevěděl, že činí něco špatného, protože trpí poruchou autistického spektra. Minassian se loni k činu nepřiznal a jeho právní zástupci tvrdili, že vzhledem ke svému psychickému stavu není trestně odpovědný.

Soudkyně Anne Molloyová však rozhodla, že se tato tvrzení nepodařilo přesvědčivě prokázat. Není podle ní pochyb, že jeho činy byly dopředu naplánované a úmyslné, a že si byl plně vědom toho, co dělá. Minassian podle ní rovněž vyhledával a užíval si pozornost, kterou mu jeho čin přinesl.

Minassian najel v dubnu 2018 se zapůjčenou dodávkou do davu chodců v rušné čtvrti na severu Toronta. Mezi mrtvými bylo osm žen a dva muži, lidé ve věku mezi 22 a 94 lety.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 13 minutami

Izrael obvinil kvůli masivnímu úniku ropy Írán z ekologického terorismu

Za únik ropy, která zamořila desítky kilometrů pobřeží v Izraeli a Libanonu, je odpovědná loď Emerald libyjského majitele, která vyplula z Íránu. Řekla to dnes izraelská ministryně životního prostředí Gila Gamlielová a únik označila za "ekologický terorismus", který má vazbu na Írán. Její názor ale nepotvrdily bezpečnostní složky.

Podle ministryně je loď stará 19 let a z Íránu vyplula s nákladem surové ropy. V blízkosti Izraele plula za tmy s vypnutými komunikačními kanály. Gamlielová řekla, že posádka toxický materiál nelegálně vypustila do izraelských vod. Izrael podle ní bude usilovat o náhradu u firmy, u níž je loď pojištěna, a nedovolí Íránu ničit moře a život v něm.

"Írán praktikuje terorismus nejenom jadernými zbraněmi a snahou dostat se k našim hranicím. Páchá ho také poškozováním životního prostředí. Bojujeme proti znečištění a ubližování životnímu prostředí bez ohledu na hranice," řekla ministryně. Neposkytla ale informaci o libyjské firmě, která plavidlo vlastní, ani detaily o íránském podílu na úniku látky. Pohrozila však zahájením soudního řízení. "Budeme se soudit jménem všech izraelských občanů kvůli škodě na zdraví, přírodě, floře i fauně," řekla.

Izraelská televize Channel 13 ale oznámila, že představitelé bezpečnostních složek názor Gamlielové nesdílejí. Televize také vyjádřila podivení nad tím, že se na obsahu sdělení ministryně nepodílela tajná služba Mossad nebo jiné bezpečnostní agentury.

Televize Kan s odvoláním na nejmenovaného bezpečnostního představitele oznámila, že se nezdá, že byl Írán do úniku toxinů přímo zapojen. Slova ministryně plně nepotvrdil ani generální ředitel z jejího úřadu Rani Amir.

Zdroj: ČTK
Další zprávy