VIDEO Xindl X nechává bojovat Ježíška a Santu na pláži

Kultura Kultura
27. 8. 2013 12:59
Podívejte se na videoklip Xindla X k písni Casio
Foto: xindl X

Video - Xindl X navazuje na vánoční hit Štědrý večer nastal letní verzí videoklipu ke skladbě Casio.

„Casio je parodií na machistické texty rapových písní. Vždycky mi přišlo legrační, jak velkohubě se o sobě mluví většina hip - hoperů ve svých písních. Pořád zpívají jenom o tom, jak jsou super, jak maj fejm a jak jednou bomby, zatímco všichni ostatní jsou saláti. Vlastně pro to samé zpívání o tom, jak jsou dobrý, nemají čas nazpívat žádnou pořádnou normální písničku. Z toho si člověk prostě nemůže neudělat legraci," říká Xindl X.

V klipu písně Casio dojde k rapové bitvě, v níž soupeří na prosluněné písečné pláži Santa Claus a Ježíšek. Obě hlavní role si střihl sám Xindl X.

„Klip je tentokrát natolik ostrý, že v televizi se bude vysílat v odlehčené verzi s upraveným textem.

Xindl X si dá na podzim koncertní pauzu a bude připravovat novou desku Čecháček Made, která vyjde příští rok na podzim. „Žádné písně o lásce na ní tentokrát opravdu nenajdete. S tím co se děje na Hradě, nelze jinak, než se vrátit k protestsongům. Bude to víc písničkářská deska, než mé předchozí. Písně budou v syrovější podobě - bez samplů, bez smyčců, s minimálním nástrojovým obsazením, tak jak je jsme schopni zahrát naživo," vysvětluje Xindl X.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy