VIDEO Xindl X nechává bojovat Ježíška a Santu na pláži

Kultura Kultura
27. 8. 2013 12:59
Podívejte se na videoklip Xindla X k písni Casio
Foto: xindl X

Video - Xindl X navazuje na vánoční hit Štědrý večer nastal letní verzí videoklipu ke skladbě Casio.

„Casio je parodií na machistické texty rapových písní. Vždycky mi přišlo legrační, jak velkohubě se o sobě mluví většina hip - hoperů ve svých písních. Pořád zpívají jenom o tom, jak jsou super, jak maj fejm a jak jednou bomby, zatímco všichni ostatní jsou saláti. Vlastně pro to samé zpívání o tom, jak jsou dobrý, nemají čas nazpívat žádnou pořádnou normální písničku. Z toho si člověk prostě nemůže neudělat legraci," říká Xindl X.

V klipu písně Casio dojde k rapové bitvě, v níž soupeří na prosluněné písečné pláži Santa Claus a Ježíšek. Obě hlavní role si střihl sám Xindl X.

„Klip je tentokrát natolik ostrý, že v televizi se bude vysílat v odlehčené verzi s upraveným textem.

Xindl X si dá na podzim koncertní pauzu a bude připravovat novou desku Čecháček Made, která vyjde příští rok na podzim. „Žádné písně o lásce na ní tentokrát opravdu nenajdete. S tím co se děje na Hradě, nelze jinak, než se vrátit k protestsongům. Bude to víc písničkářská deska, než mé předchozí. Písně budou v syrovější podobě - bez samplů, bez smyčců, s minimálním nástrojovým obsazením, tak jak je jsme schopni zahrát naživo," vysvětluje Xindl X.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy