VIDEO Umakart má nový klip. Vznikl v Los Angeles

Kultura ČTK Kultura, ČTK
12. 7. 2013 20:55
Podívejte se na videoklip k písni 5 Tibeťanů kapely Umakart
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Česká superkapela Umakart má nový klip 5 Tibeťanů a plánuje koncert nazvaný Umakart Family. Uskupení složené z muzikantů známých kapel tuzemské scény se vrátí na koncertní pódia na Colours of Ostrava, Open Air Panenský Týnec nebo na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.

Foto: Umakart

Koncert Umakart Family se uskuteční 16. října v pražském Divadle Archa. Posluchači se mohou těšit na hosty z Tata Bojs, Priessnitz, Ecstasy Of St. Theresa, Lesní zvěře, Kittchen a nebo Ille. Jako předkapela navíc vystoupí Sára Vondrášková s Never Sol.

Nový videoklip 5 Tibeťanů natočil německý režisér Tobias Queisser jako příběh jedné dramatické noci v nejnebezpečnější čtvrti Los Angeles. O hlavní role se podělili mladý britský herec Rupert Young a Tereza Srbová, v zahraničí se prosazující česká herečka.

Sestavu Umakartu tvoří zpěvák Jaromír Švejdík (Jaromir 99 & The Bombers, Priessnitz), kytarista Dušan Neuwerth (Tata Bojs) a na baskytaru hraje Jan P. Muchow (The Ecstasy of Saint Theresa). Členy projektu jsou také klavírista Jiří Hradil (Chorchestr, Lesní zvěř, Tata Bojs) a bubeník Tomáš Neuwerth (Nierika, LU). Hudebníci označují Umakart za projekt, který vzniknul z čirého přátelství a ze zájmu o společnou věc. Umakart stojí za velkým hitem Václava Neckáře Půlnoční, hudbou k filmu Alois Nebel a jeho členové Švejdík a Neuwerth za celým Neckářovým úspěšným albem Dobrý časy.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 2 minutami

Všech pět hokejistů Ottawy nakažených koronavirem se uzdravilo

Všichni členové hokejového týmu Ottawa Senators, kteří onemocněli chorobou covid-19, se už podle trenéra D.J. Smithe zotavili. Pozitivní test na koronavirus mělo pět nejmenovaných hráčů a jeden zaměstnanec klubu.

"Dobré je, že nikdo z nich neměl žádné strašlivé symptomy, jaké vidíme v televizi u lidí, kteří opravdu trpí," řekl Smith. "Někteří kluci se necítili dobře, ale díky tomu, že to jsou sportovci, to překonali a už to mají za sebou."

Členové klubu se podle všeho nakazili během série zápasů na hřištích soupeřů v Kalifornii, kde Senators před přerušením sezony 12. března odehráli tři duely. Podle Smithe přispěly pozitivní testy členů klubu k tomu, aby tým bral koronavirovou pandemii vážně.

Další zprávy