VIDEO Težký návrat Foo Fighters po roční dovolené

Kultura Kultura
22. 11. 2013 11:12
Foo Fighters odehrají po roce první koncert, chystají i nové album
Foo Fighters se tvrdě připravují na první koncert v Mexiku.
Foo Fighters se tvrdě připravují na první koncert v Mexiku. | Foto: FF

Video - Foo Fighters si užívají svůj návrat na koncertní pódia. Ještě než odehrají po více než roce první živý set, zveřejnili "zvací" video a na Facebooku také fotku s kytarou potřísněnou krví s popiskem: "První trénik trval docela dlouho. Koukni, Mexiko..."

Dave Grohl.
Dave Grohl. | Foto: Profimedia.cz

Foo Fighters totiž svůj první koncert od září 2012 naplánovali na 13. prosince do Mexico City na stadion Foro Sol a očekávají pětapadesát tisíc fanoušku.

Už začátkem letošního roku se nechal kytarista Foo Fighters Chris Shiflett slyšet, že kapela po odpočinku plánuje i novou nahrávku. Dave Grohl a spol. by se měli sejít ve studiu na začátku roku 2014, aby navázali na veleúspěšné album Wasting Light, které je s konečnou platností pasovalo do role největší stadionové kapely planety.

"Je to ještě daleko, ale myslím, že rok 2014 bude pro Foo Fighters opravdu velký," vysvětlil letos Grohl. "Chystáme se udělat album způsobem, jakým to ještě nikdo před námi nezkusil."

"Nahrávat začneme na začátku roku," potvrdil nedávno magazínu Rolling Stone Shiflett.

Zatím poslední koncert Foo Fighters odehráli v roce 2012 v New Yorku, ve stejném roce zahráli i v Praze.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 9 minutami

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly, nechtějí plošné řešení

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly. Pokud k tomu přistoupí, je nutné to řešit individuálně, nikoliv plošně, uvedla dozorčí rada ČD. Dopravce také schválil letošní podnikatelský plán, počítá s vyrovnaným hospodařením. Úspory chce hledat v celém provozu, investice do vlaků ale nezastaví.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Při požáru v domově důchodců v Charkově zemřelo 15 lidí

Nejméně 15 lidí zemřelo a pět utrpělo zranění při požáru v pečovatelském domově pro seniory v Charkově na východě Ukrajiny. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura Unian. První zprávy z místa se zmiňovaly o 13 mrtvých a čtyřech zraněných.

Požár podle úředního komuniké vypukl odpoledne po třetí hodině kyjevského času (po 14:00 SEČ) ve dvoupodlažní budově, která byla přestavěna na domov pro přestárlé. Po uhašení plamenů hasiči nalezli na místě těla 15 osob.

Podobná neštěstí bývají v bývalých sovětských republikách poměrně častá. Tento měsíc si sedm mrtvých vyžádal požár v načerno zřízeném domově důchodů ve vsi poblíž Ťumeně na Sibiři, kde zemřeli nepohybliví pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Minulý měsíc při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé zadrželi ředitelky obou zařízení, kterým hrozí roky ve vězení za zavinění smrti z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy