VIDEO Težký návrat Foo Fighters po roční dovolené

Kultura Kultura
22. 11. 2013 11:12
Foo Fighters odehrají po roce první koncert, chystají i nové album
Foo Fighters se tvrdě připravují na první koncert v Mexiku.
Foo Fighters se tvrdě připravují na první koncert v Mexiku. | Foto: FF

Video - Foo Fighters si užívají svůj návrat na koncertní pódia. Ještě než odehrají po více než roce první živý set, zveřejnili "zvací" video a na Facebooku také fotku s kytarou potřísněnou krví s popiskem: "První trénik trval docela dlouho. Koukni, Mexiko..."

Dave Grohl.
Dave Grohl. | Foto: Profimedia.cz

Foo Fighters totiž svůj první koncert od září 2012 naplánovali na 13. prosince do Mexico City na stadion Foro Sol a očekávají pětapadesát tisíc fanoušku.

Už začátkem letošního roku se nechal kytarista Foo Fighters Chris Shiflett slyšet, že kapela po odpočinku plánuje i novou nahrávku. Dave Grohl a spol. by se měli sejít ve studiu na začátku roku 2014, aby navázali na veleúspěšné album Wasting Light, které je s konečnou platností pasovalo do role největší stadionové kapely planety.

"Je to ještě daleko, ale myslím, že rok 2014 bude pro Foo Fighters opravdu velký," vysvětlil letos Grohl. "Chystáme se udělat album způsobem, jakým to ještě nikdo před námi nezkusil."

"Nahrávat začneme na začátku roku," potvrdil nedávno magazínu Rolling Stone Shiflett.

Zatím poslední koncert Foo Fighters odehráli v roce 2012 v New Yorku, ve stejném roce zahráli i v Praze.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 45 minutami

Kosovo bude bojkotovat předání Nobelovy ceny Handkemu

Kosovo se rozhodlo bojkotovat slavnostní předání Nobelovy ceny za literaturu Rakušanovi Peteru Handkemu, který je kritizován kvůli prosrbským postojům za války v bývalé Jugoslávii. Ceremoniál se uskuteční příští týden ve Stockholmu a kosovský velvyslanec se nezúčastní "kvůli kontroverznímu Peterovi Handkemu, který je přítelem a stoupencem Miloševičovy politiky", jak informoval kosovský ministr zahraničí. Handke roku 2006 vystoupil na pohřbu bývalého jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče. Toho předtím navštívil ve vězení v Haagu. Kosovo je bývalou jihosrbskou provincií. Právě Miloševičovi je připisována hlavní role při rozdmýchávání nacionalistických vášní v 90. letech minulého století a rozpoutání několika válek v oblasti bývalé Jugoslávie, mimo jiné právě v Kosovu.

Zdroj: AFP/ČTK
Další zprávy