VIDEO: Projekci Kanye Westa v Houstonu zrušila policie

Kultura Kultura
28. 5. 2013 13:33
Projekce videa k písni New Slaves upozorňují na album Yeezus
Kanye West
Kanye West | Foto: Profimédia

Houston - Projekce videa z chystaného alba Kanye Westa Yeezus se v americkém Houstonu postarala o jiný druh reklamy, než o který pořadatelé stáli.

Část klipu New Slaves rappera Kanye Westa byla promítána na zdi slavné ekumenické kaple Rothko Chapel v rámci celosvětové propagace nové desky. Na rozdíl od jiných světových monumentů však okolí nebylo příliš tolerantní a policie vyzvala shromážděné Westovy fanoušky, aby se rozešli, pokud nechtějí být zatčeni za nepovolené vniknutí. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Ve městě mělo být video promítáno také na budovu místní Ústřední knihovny a Monument George Bushe. K žádnému z nich však díky zásahům úřadů nedošlo. Někteří zklamaní diváci uvažují o ideologickém podtextu zákazu, vzhledem k tomu, že West v písni brojí proti údajnému institualizovanému rasismu, jehož součástí má být dnešní vězeňství.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Počínaje 18. květnem byla ukázka promítána na 66 lokacích, včetně Londýna, Paříže, Berlína nebo Chicaga.

Album Yeezus, Westova šestá kolekce, bylo popsáno jako „temné". Má vyjít 18. června. Z názvů skladeb byly kromě New Slaves oznámeny tracky jako Black Skinhead, Onsite nebo Awake in the Dark. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 13 minutami

Koronavirus urychlil odchod amerických vojáků z Afghánistánu

Pandemie nemoci covid-19 uspíšila stahování amerických vojáků z Afghánistánu. Na základě dohody s afghánským radikálním hnutím Tálibán se Spojené státy zavázaly snížit do poloviny července počet svých vojáků v této asijské zemi na 8600, tohoto stavu ale USA již takřka dosáhly a splní ho počátkem června. Ve středu to s odvoláním na představitele NATO a USA napsala agentura Reuters.

"Z důvodů covidu-19 postupujeme s plánovaným stahování rychleji, než se předpokládalo," citovala Reuters jednoho z nejmenovaných činitelů. Další pak dodal, že USA upřednostňují odchod personálu, který není považován za nezbytný, a také těch vojenských příslušníků, kteří jsou vnímáni jako virem ohrožená skupina.

Zdroj: ČTK
Další zprávy