VIDEO Princezna Diana dva roky skrývala vztah s lékařem

Kultura Kultura
23. 8. 2013 10:52
Podívejte se na nové ukázky z filmu o posledních letech života princezny Diany
Naomi Watts jako Lady Di.
Naomi Watts jako Lady Di. | Foto: Aktuálně.cz

Video - Zatímco předchozí trailery romantického dramatu Olivera Hirschbiegela o posledních letech života princezny Diany, se zaměřily především na ikonu "lidové princezny", v nejnovější ukázce Lady Di (Naomi Watts) touží po lásce a snaží se najít štěstí v tajném milostném vztahu s lékařem Hasnatem Khanem (Naveen Andrews).

Khan byl tajným milencem Diany dva roky, než byl jejich vztah v roce 2008 odhalen. Celé dva roky Diana používala vynalézavé triky a převleky ke schůzkám se svým partnerem mimo dosah paparazziů a ochranky.

„Když Diana potká Khana, pochopí, jak je důležité lásku nejen dávat, v čemž je ona výjimečná, ale také ji přijímat," vysvětluje režisér filmu Oliver Hirschbiegel, který získal nominaci na Oscara za film Pád třetí říše, v němž se zabýval posledními dny Adolfa Hitlera.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Tvůrci vycházeli z archivních materiálů, z dopisů, které psala, konzultací s odborníky a z rozhovorů s osobami, které se s ní setkaly a které jí byly velmi blízké. Scenárista filmu Stephen Jeffreys se s Dianou dokonce osobně setkal „Z rozhovoru s ní jsem si uvědomil, že obraz hloupé nány, který o ní vytvořila média, je chybný. Byla pohotová, důvtipná a inteligentní. Tenhle rozhovor mi sloužil jako inspirace při psaní filmu. Vracel jsem se k jejímu hlasu pokaždé, když jsem přemýšlel, co by mohla říkat."

Podle Naomi Watts bylo zásadní pro vystihnutí postavy Diany sledovat její oči. „Na jejích očích bylo něco zvláštního. Uměly se měnit z velmi plachých a zranitelných očí na oči plné síly s takřka konfrontačním pohledem," říká Naomi Watts.

V českých kinech se film objeví 19. září.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy