VIDEO: Pompézní Marťani a Timberlake v Bílém domě

ape
24. 4. 2013 14:51
Nejzajímavější nové videoklipy uplynulého týdne
Justin Timberlake
Justin Timberlake | Foto: Aktuálně.cz

Nové videoklipy - V éře Youtube a poslouchání hudby ze streamovacích služeb typu Spotify nebo Deezer většina hudebníků chce dělat klipy nízkonákladově, jako nástroj propagace totiž dávno stačí video pouze mít. Není úplně třeba, aby bylo vizuálně komplexní, natož opulentní.

Filmový hezoun Jared Leto by s takovým tvrzením ale pravděpodobně nesouhlasil, nejnovější klip jeho kapely 30 Seconds to Mars je právě určitým emblémem obsese po vizuální velkoleposti, případně přímým dokladem štědrého finančního zázemí slavné celebrity.

Kromě něj nový audiovizuální materiál připravili také navrátilci na scénu Fall Out Boy nebo hvězda alternativního r&b Miguel. Z dalších zajímavých pak zařazujeme záznam vystoupení Justina Timberlakea v Bílém domě a kanadské sestry Haim v hudební talk show u Joolse Hollanda.

Miguel - How Many Drinks (feat. Kendrick Lamar)

Pokud se chystáte na červnový koncert r&b hvězdy Alicie Keys, pak budete mít čest i s podstatně aktuálnějším zástupce žánru, kterého Time dokonce nedávno zařadil mezi stovku nejvlivnějších osobností současnosti. Je jím kritikou vychvalovaný Miguel. Jeho nejnovější videoklip se sice obrací ke skladbě staré už více než půl roku, ale nově ji nahrál s jedním z nejúspěšnějších mladých raperů Kendrickem Lamarem. Obyčejný performativní videoklip sice není ničím objevným, ale ukazuje pohromadě nastupující generaci hudebníků, kteří mají potenciál k tomu stát se dlouhodobými vládci komerčních žebříčků.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

30 Seconds to Mars - Up In The Air

Justin Leto je známý více jako herec, než hudebník, a jako by vášeň pro vizuální spektákl přenášel i do audiovizuální tvorby své alternativně rockové kapely 30 Seconds to Mars. Pro klip Up In The Air usedl za režisérskou židli a v opuštěném hangáru vytvořil sled prolínajících se fantaskních scén, kde lítají barvy, metají přemety přední americké gymnastky a ve zpomalených záběrech se prolínají záběry na různé lidi a frontmana samotného. Pokud jste si také mysleli, že megalomanie ve videoklipech už pomalu vymírá, tady máte důkaz, že to ještě není úplně pravda.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Justin Timberlake - (Sittin' On) The Dock of the Bay (Ottis Redding cover)

V Česku není zvykem, aby prezidentský úřad organizoval hudební večery, kde vystupují interpreti z oblasti populární hudby. Za vlády Václava Klause ještě dobře fungoval jazzový cyklus, teď jsou v plánu maximálně vážnohudební akce. Bílý dům je v tomto ohledu o něco progresivnější (ostatně, mají také podstatně více možností, z čeho čerpat) a na nedávnou akci určenou šedesátkovému soulu a především kultovnímu vydavatelství Stax si pozval mimo jiné Justina Timberlakea. Ten prezidentovi přehrál cover klasické skladby (Sittin' On) The Dock of the Bay, kterou Ottis Redding nahrál už v roce 1967.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Fall Out Boy - Young Volcanoes

Návrat pop punkové kytarovky s emo patinou představuje vcelku klasický příběh. Před čtyřmi lety se stále ještě slavná kapela rozhodla, že by se všem mohlo dařit lépe ve svých sólových projektech, a když to tak úplně neklaplo, vrátili se zpátky na scénu. V únoru ohlásili novou desku s ambiciózním názvem Save Rock and Roll a před několika dny z ní vypustili první singl. Nekonfliktní melodie a ironické narážky na hvězdné rozmary klipu Young Volcanoes ale rokenrol v roce 2013 asi úplně nespasí.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Haim - Forever (Live on Jools Holland)

Talk show Joolse Hollanda na britské stanici BBC2 nemá v českém televizním éteru obdoby. Pořad zaměřený čistě na hudební osobnosti se totiž spíše než na zavedené osobnosti soustředí na vycházející talenty a už jen tím, že si je do oblíbeného show, se podílí na nastartování jejich budoucí zářné kariéry. Kanadským sestrám Haim už ji věštila prorocká anketa BBC Sound of 2013, teď svůj potenciál prokazují i živým vystupováním. Pro televizní cameo si vybrali skladbu Forever. Podívejte se, jak vypadá budoucnost podle britského tisku.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda Trumpa až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila šéfka stejnojmenné společnosti Susan Wojcickiová. YouTube zamezil Trumpově účtu nahrávat nová videa po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu na začátku ledna.

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále zhlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy