VIDEO Po dvou Kim přichází k Pixies Paz Lenchantin

Kultura Kultura
9. 12. 2013 17:46
Poslechněte si nový song Pixies, kteří právě vybrali novou baskytaristku
Paz Lenchantin přichází do Pixies.
Paz Lenchantin přichází do Pixies. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Kapela Pixies představila svou novou posilu na postu baskytaristky. Kim Shattuck nahradí na turné v příštím roce Paz Lenchantin.

Kim Shattuck oznámila ukončení spolupráce s Pixies minulý týden. Ona sama přišla jako náhradnice spoluzakladatelky kapely Kim Deal, která odešla po nahrávání letošní desky EP1.

Podívejte se na fotografie z pražského koncertu Pixies ještě s Kim Shattuck:

Paz Lenchantin je původem z Argentiny a již dříve hrála s Billy Corganem (The Smashing Pumpkins) v jeho vedlejším projektu Zwan. Nahrávala také s kapelou The Entrance Band album Wandering Stranger (2004). V roce 2012 odjela turné k albu Blood Rushing s Josephine Foster. Basový part si také zahrála na albu Songs for the Deaf kapely Queens of the Stone Age v Mosquito Song, na debutu bývalé baskytaristky Smashing Pumpkins Melissy Auf der Maur i na desce The Men Album od Jarboe, spoluzakladatelky Swans.

Pixies potvrdili, že Lenchantin bude hrát s kapelou na turné po USA i evropských festivalech, včetně Primavery ve Španělsku a také na Lollapalooze v Jižní Americe. "Opravdu se na spolupráci těšíme," řekl bubeník Dave Lovering.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy