VIDEO Mandelu na cestě za svobodou doprovází novinka U2

Kultura Kultura
19. 10. 2013 10:24
Podívejte se na nový trailer k životopisném snímku o exprezidentovi Mandelovi
Idris Elba jako prezident Mandela
Idris Elba jako prezident Mandela | Foto: Aktuálně.cz

Video - Studio The Weisten Company vypustilo další trailer k dramatu Mandela: Long Walk to Freedom s Idrisem Elbou (Prometheus) v hlavní roli.

Snímek o světoznámé osobě Nelsona Mandely, bojovníka proti apartheidu a bývalého prezidenta Jihoafrické republiky, režíruje Justin Chadwick. Tento Brit je známý hlavně coby televizní režisér, točil seriály jako MI5 (2002), Červené barety (2003) nebo Ponurý dům (2005). Má za sebou také dva celovečerní snímky - historické drama Královna přízeň (2008) a drama Prvňák (2010). Scenáristou jeho nového filmu je Williams Nicholson (Gladiator, Bídníci).

Mandela: Long Walk to Freedom (Dlouhá cesta ke svobodě) sleduje životní příběh Mandely od jeho dětství až k prezidentské inauguraci. Manželku ztvární Naomie Harris (Skyfall).

Atmosféru dotváří nový song Ordinary Love od irské kapely U2. Písnička byla složena speciálně pro film na žádost Harveyho Weinstena. Jde o první song, který kapela vydala od roku 2010. Irští hudebníci nyní dokončují nové album, které zřejmě vyjde začátkem příštího roku. Baskytarista Adam Clayton řekl, že U2 chtějí dokončit práci na albu do konce listopadu.

Film se promítal již na několika festivalech v Torontu nebo Chicagu, kde nevzbudil přílišné nadšení, ale Elbas dle ohlasů podává nejlepší výkon své kariéry. Americká premiéra se odehraje 29. listopadu, česká zatím není známa.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy