reklama
 
 

VIDEO Leonard Cohen má novou píseň. O lásce a stárnutí

16. 9. 2013 16:49
Podívejte se na koncertní verzi songu I've Got a Secret od Leonarda Cohena

Video - Leonard Cohen ukončí 18. září v Rotterdamu své evropské turné, které mělo v létě zastávku i v Praze. Ve čtvrtek v Dublinu své fanoušky příjemně překvapil, když zahrál zbrusu novou píseň I've Got a Secret.

Osmasedmdesátiletý klasik zůstal i tentokrát u svých oblíbených témat - láska a stárnutí. "Rád bych tě miloval, baby, ale necítím se na to," zpívá Cohen. "V mém velkém zrcadle nevypadám už právě nejlíp." Což ovšem nepotvrzuje video z koncertu.

Čtěte také
Cohen a jeho myšlenky nestárnou. Nad časem dávno vyhrál

"Čas je pro Cohena druhořadý, rány se v něm hojí až nesnesitelně pozvolna a dobré písně vyžadují přiměřenou trpělivost. I vrtkavé prožitky libida v Cohenově případě živí nesmrtelnost. Pokusy o chvilkový úspěch pro něj nemají žádnou hodnotu. Ostatně první písňovou sbírkou debutoval až ve třiatřiceti," glosoval na Aktuálně.cz v recenzi koncertu Leonarda Cohena Tomáš Turek.

Zatím poslední album vydal Cohen pod titulem Old Ideas v roce 2012, v současnosti si užívá spíš živého vystupování. Pověstné jsou jeho tři a půl hodiny trvající koncerty. A i když právě končí turné po Evropě, za dva měsíce se vydá do Austrálie a na Nový Zéland.

autor: Kultura | 16. 9. 2013 16:49

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama