VIDEO Ježíška od Ježíška, Vodnář a vtipná Nymfomanka

Kultura Kultura
20. 12. 2013 18:41
Podívejte se na tři zajímavá videa a poslechněte si nový song od Charlotte Gainsbourg
Charlotte Gainsbourg.
Charlotte Gainsbourg. | Foto: nymphomaniacthemovie.com

Video - Na konci týdne nabízíme několik novinek na hudební scéně. Jsou tentokrát hodně různorodé a mysleli jsme i na domácí scénu.

Charlotte Gainsbourg: Hey Joe

Herečka a zpěvačka Charlotte Gainsbourg hraje nymfomanku ve filmu Larse von Triera pojmenovaném po její diagnóze. V rámci reklamní kampaně k filmu nahrála Gainsbourg za pomoci svého "stálého" spolupracovníka Becka coververzi songu Jimiho Hendrixe. Postava Charlotte Gainsbourg se v Nymfomance jmenuje Joe, což dodává svěží a vtipné předělávce další rozměr.

 

Mucha: Ježíš

Letošní objev brněnské alternativní scény - kapela písničkářky Nikoly Muchy vydala krátce před Vánoci videoklip k písni Ježíš. Hlavní roli v něm hraje Marek Daniel, který si v Českém století zahraje Václava Havla. Zhlédnutí tohoto freakvidea je opravdu jen na vlastní nebezpečí. Vysvětlení k hodně punkové písni najdete v rozhovoru s Muchou.

Mucha: Kluci kupujou desky, holkám podepisuju kozy

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com


Metronomy: I'm Aquarius

O skutečné "umění" naopak jde britské kapele Metronomy, ale i ona zůstává v postmoderní rovině, kde nic není úplně vážné. Klip "věku Vodnáře" - ano, zatím se od Formanových Vlasů nějak nedostavil - natočil oceňovaný francouzský režisér Edouard Salier a jeho vizuální i filozofická stránka je určitě ovlivněna filmovým surrealistou Alejandrem Jodorowskym a filmy Solaris a Duna spíš než v současné době tolik populární Gravitací. Ale ať už jsou vaše filozofické přeference jakékoliv, tohle video stojí za vidění. Metronomy chystají na březen nové album Love Letters, s The English Riviera z roku 2011 v Británii hodně uspěli.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Beyoncé: Drunk in Love

Beyoncé vydala své eponymní album znenadání a navíc v neobvyklém formátu - 14 písní a 17 videí. A zlomila rekord prodeje na iTunes - 828 773 kusů během prvních tří dnů. Není divu, že do oběhu poslala hned dva singly, z nichž zajímavější je určitě její duet s životním partnerem - rapperem Jay Z. Oslava manželských radovánek se šplouchajícími vlnami i přes svou popově úspornou myšlenkovou nálož potěší obdivovatele krásky oděné do přiléhavého plážového úboru...

Beyoncé překvapila svět. Vydala "vizuální album"

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy