VIDEO Coldplay vydali Atlas, první song k Hunger Games

Kultura Kultura
7. 9. 2013 12:15
Coldplay napsali soundtrack k pokračování filmu Hunger Games
Foto: Aktuálně.cz

Video - Britští hitmakeři Coldplay vypustili první píseň ze soundtracku k filmu Hunger Games: The Catching Fire. Atlas je také prvním songem, který Coldplay napsali speciálně pro filmové plátno.

Druhý díl ságy Hunger Games vstoupí do kin po celém světě (tedy i v Čechách) 22. listopadu 2013.

Foto: Aktuálně.cz

"Mám velký respekt a obdiv ke Coldplay, a jsem nadšený, jak skvěle se jim podařilo v hudbě zpracovat myšlenky z filmu," říká režisér Francis Lawrence. "Nemůžu se dočkat, až budeme sdílet hudbu Coldplay s diváky po celém světě."

Letos v létě si talé bubeník Coldplay Will Champion střihnul malou roličku v seriálu Hra o trůny, kde se mihne jako bubeník ve scéně z hlučné hostiny.

Coldplay si letos užívají koncertní přestávku. Zatím poslední turné zakončili loni na Silvestra v New Yorku. Nyní se všeobecně čeká, že budou pracovat na šestém studiovém albu, předešlého s titulem Mylo Xyloto (2011) se prodalo přes odm milionů kopií po celém světě.

Čtěte také recenzi alba Mylo Xyloto:
Achtung Baby, přicházejí Coldplay, géniové průměru 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 5 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Nezaměstnanost v Česku v dubnu klesla na 4,1 procenta

Podíl nezaměstnaných v Česku v dubnu klesl z březnových 4,2 procenta na 4,1 procenta. Nezaměstnanost je tak nejnižší od loňského prosince. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil Úřad práce ČR. Počet uchazečů o práci v evidenci úřadu klesl oproti březnu téměř o 9000 na 297 876, zatímco počet volných míst stoupl o 4500 na 343 407. Množství míst vzrostlo i ve srovnání s loňským dubnem, a to o více než 10 000. Nezaměstnaných meziročně skoro 44 000 přibylo.

"S příchodem jarního období došlo k rozjezdu sezonních prací," sdělil k meziměsíčnímu poklesu nezaměstnanosti generální ředitel Úřadu práce ČR Viktor Najmon. "Zaměstnavatelé momentálně hledají mimo jiné nové zaměstnance ve stavebnictví, zemědělství, lesnictví, zahradnictví, těžbě, ale také v logistice či e-shopech," doplnil. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) pomohly i státní příspěvky na mzdy z programu Antivirus. "Vývoj na trhu práce ukazuje, jak důležitá je v době krize efektivní ochrana pracovních míst," sdělila v pátek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy