Velmistr Ip Man zahájí Berlinale. Potká Bruce Lee?

Kultura Kultura
7. 2. 2013 8:10
Film o učiteli Bruce Lee slaví úspěch v Asii
Foto: Aktuálně.cz

Hong Kong - Režisér Wong Kar Wai zažívá se svým filmem The Grandmaster (Yi dai zong shi) největší komerční úspěch, a proto nevylučuje jeho případné pokračování, které si přeje jeho distributor. Životopisný akční snímek se věnuje osobě slavného mistra bojového umění wing chun - Ip Mana, známého jako učitele legendárního akčního herce Bruce Lee.

Film má za sebou již premiéry v režisérově domovském Hongkongu, Číně, Taiwanu a Singapuru. Ve čtvrtek 7. února jeho projekcí začne třiašedesáté Berlinale. Podle Hollywood Reporter vystřihnul režisér pro evropskou verzi 15 minut. Celkově však Wong natočil čtyři hodiny materiálu, který musel být v Asii zkrácen na „pouhých" 130 minut. 

Jak upozorňuje Kevin Jagernauth ze serveru The Playlist, příběh snímku končí v 50. letech, kdy Yip Manovi zbývalo ještě asi 20 let života a teprve jej čekalo setkání s jeho nejslavnějším žákem. Tudíž existuje bohatý materiál na pokračování.  

První film o Ip Manovi, jenž nesl jeho jméno, měl premiéru v roce 2008. Režíroval jej Wilson Yip a historickou osobnost ztělesnil Donnie Yen. The Legend is born - Ip Man z roku 2010 vznikl díky práci režiséra Hermana Yau a v roli mistra se objevil Dennis To. 

K možnosti sequelu se odmítavě zatím postavil představitel hlavní role Tony Leung. „Rád dělám nové věci," prohlásil  Wongův padesátiletý krajan. „Rád zůstávám svěží. Pokud začnu dělat pořád jedno a to samé, už to nebude zábava."

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 14 minutami

Čistý zisk ČEZu stoupl za první tři čtvrtletí meziročně o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 12 procent na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Australská rallye byla zrušena kvůli obrovským požárům, titul mezi týmy má tak Hyundai

Světový šampionát v automobilových soutěžích přijde o Australskou rallye. Původně plánovaný poslední podnik letošní sezony, který se měl jet od čtvrtku do neděle, byl zrušen. Důvodem jsou ničivé lesní požáry, které ohrožují i dějiště rallye - oblast Nového Jižního Walesu.

Zrušení soutěže znamená, že titul mezi týmy získala značka Hyundai, která o 18 bodů porazila Toyotu., Šampionem mezi piloty se už na Katalánské rallye stal Ott Tänäk s Toyotou.

Zdroj: Radek Vičík
Další zprávy