Velmistr Ip Man zahájí Berlinale. Potká Bruce Lee?

Kultura Kultura
7. 2. 2013 8:10
Film o učiteli Bruce Lee slaví úspěch v Asii
Foto: Aktuálně.cz

Hong Kong - Režisér Wong Kar Wai zažívá se svým filmem The Grandmaster (Yi dai zong shi) největší komerční úspěch, a proto nevylučuje jeho případné pokračování, které si přeje jeho distributor. Životopisný akční snímek se věnuje osobě slavného mistra bojového umění wing chun - Ip Mana, známého jako učitele legendárního akčního herce Bruce Lee.

Film má za sebou již premiéry v režisérově domovském Hongkongu, Číně, Taiwanu a Singapuru. Ve čtvrtek 7. února jeho projekcí začne třiašedesáté Berlinale. Podle Hollywood Reporter vystřihnul režisér pro evropskou verzi 15 minut. Celkově však Wong natočil čtyři hodiny materiálu, který musel být v Asii zkrácen na „pouhých" 130 minut. 

Jak upozorňuje Kevin Jagernauth ze serveru The Playlist, příběh snímku končí v 50. letech, kdy Yip Manovi zbývalo ještě asi 20 let života a teprve jej čekalo setkání s jeho nejslavnějším žákem. Tudíž existuje bohatý materiál na pokračování.  

První film o Ip Manovi, jenž nesl jeho jméno, měl premiéru v roce 2008. Režíroval jej Wilson Yip a historickou osobnost ztělesnil Donnie Yen. The Legend is born - Ip Man z roku 2010 vznikl díky práci režiséra Hermana Yau a v roli mistra se objevil Dennis To. 

K možnosti sequelu se odmítavě zatím postavil představitel hlavní role Tony Leung. „Rád dělám nové věci," prohlásil  Wongův padesátiletý krajan. „Rád zůstávám svěží. Pokud začnu dělat pořád jedno a to samé, už to nebude zábava."

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy