Velmistr Ip Man zahájí Berlinale. Potká Bruce Lee?

Kultura Kultura
7. 2. 2013 8:10
Film o učiteli Bruce Lee slaví úspěch v Asii
Foto: Aktuálně.cz

Hong Kong - Režisér Wong Kar Wai zažívá se svým filmem The Grandmaster (Yi dai zong shi) největší komerční úspěch, a proto nevylučuje jeho případné pokračování, které si přeje jeho distributor. Životopisný akční snímek se věnuje osobě slavného mistra bojového umění wing chun - Ip Mana, známého jako učitele legendárního akčního herce Bruce Lee.

Film má za sebou již premiéry v režisérově domovském Hongkongu, Číně, Taiwanu a Singapuru. Ve čtvrtek 7. února jeho projekcí začne třiašedesáté Berlinale. Podle Hollywood Reporter vystřihnul režisér pro evropskou verzi 15 minut. Celkově však Wong natočil čtyři hodiny materiálu, který musel být v Asii zkrácen na „pouhých" 130 minut. 

Jak upozorňuje Kevin Jagernauth ze serveru The Playlist, příběh snímku končí v 50. letech, kdy Yip Manovi zbývalo ještě asi 20 let života a teprve jej čekalo setkání s jeho nejslavnějším žákem. Tudíž existuje bohatý materiál na pokračování.  

První film o Ip Manovi, jenž nesl jeho jméno, měl premiéru v roce 2008. Režíroval jej Wilson Yip a historickou osobnost ztělesnil Donnie Yen. The Legend is born - Ip Man z roku 2010 vznikl díky práci režiséra Hermana Yau a v roli mistra se objevil Dennis To. 

K možnosti sequelu se odmítavě zatím postavil představitel hlavní role Tony Leung. „Rád dělám nové věci," prohlásil  Wongův padesátiletý krajan. „Rád zůstávám svěží. Pokud začnu dělat pořád jedno a to samé, už to nebude zábava."

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy