Velký Gatsby v českých kinech porazil Iron Mana 3

Kultura Kultura
21. 5. 2013 13:10
Nejnavštěvovanějším filmem v našich kinech je drama Velký Gatsby
Velký Gatsby (Leonardo DiCaprio)
Velký Gatsby (Leonardo DiCaprio) | Foto: Warner Bros.

Praha - V českých kinech je opulentní drama Velký Gatsby nejnavštěvovanějším filmem uplynulého víkendu. Nenechalo si ho ujít 32 046 diváků, kteří za vstupenky utratili 4 miliony 565 tisíc korun. Snímek zahájil letošní festival v Cannes.

Na druhém místě jel Iron Man 3 s 18 532 diváky za víkend a tržbou ve výši 2 milionů 938 tisíc korun. Akční podívanou tři týdny od premiéry vidělo už přes 210 tisíc diváků a utržila 30 milionů korun.

Třetí příčka patří premiérově nasazené pohádce Kovář z podlesí. Tu o víkendu zhlédlo 6 812 diváků, za něž film utržil 766 tisíc korun.

Na čtvrté pozici je komedie Scary Movie 5 s 4129 diváky za víkend. Minulý týden byl snímek na druhém místě.

Propad o více než 75 procent zaznamenal animovaný film Croodsovi, který je nyní na sedmém místě. Po devíti týdnech od premiéry snímek zhlédlo 144 tisíc diváků, kteří za vstupenky utratili necelých 20 milionů korun.

Největší pokles však nastal u komedie Z cizího krev neteče, které se snížila návštěvnost o více než 82 procent. Snímek je nyní na 20. příčce s 174 diváky za víkend.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co do kina?

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy