V souboji knih Zdeněk Svěrák porazil Viewegha i Eca

TD
15. 12. 2011 1:29
Nejprodávanější knihou jsou stále Nové povídky Zdeňka Svěráka, bodují i detektivní příběhy a biografie
Zdeněk Svěrák online se čtenáři Aktuálně.cz.
Zdeněk Svěrák online se čtenáři Aktuálně.cz. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Již potřetí vévodí seznamu nejpopulárnějších titulů Nové povídky od spisovatele a scenáristy Zdeňka Svěráka. I 49. týden hodnocení prodejnosti se podle Svazu českých knihkupců a nakladatelů obešel bez větších změn v pořadí. Do nejúspěšnější knižní desítky se tento týden probojovala pouze jedna nová publikace.


Hned za Svěrákovým sborníkem se stále drží fiktivní detektivní příběh Mafie v Praze od Michala Viewegha, třetí příčku i tento týden obhájil unikátní životopis Steva Jobse. Knihu o životě jedné z nejzajímavějších osobností dnešní doby sepsal na základě desítek rozhovorů Walter Isaacson.

Na čtvrté místo se opět vrátil neobyčejný román spisovatele a esejisty Umberta Eca s názvem Pražský hřbitov, který kombinuje detektivní román s literaturou faktu. O jednu příčku si pohoršilo dílo Haliny Pawlowské Velká žena z Východu tematicky navazující na ironický charakter její předchozí tvorby.

Do knižního žebříčku nejprodávanějších titulů přibyly vzpomínky známé módní návrhářky Blanky Matragi. Již druhá retrospektivní kniha popisuje náročnou cestu do světového módního průmyslu, ale i strastiplný návrat do rodné země. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 36 minutami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy