"Umělec" Dujardin bude hrát v novém Scorseseho filmu

Kultura Kultura
16. 6. 2012 16:32
Jean Dujardin, známý z filmu Umělec, si zahraje ve Scorseseho chystaném filmu
Dujardin přebírá Zlatý glóbus za roli v Umělci
Dujardin přebírá Zlatý glóbus za roli v Umělci | Foto: Reuters

Praha - Jean Dujardin, hvězda němého oscarového snímku Umělec (The Artist), bude hrát v novém filmu Martina Scorseseho Wolf of Wall Street, který by měl dorazit do kin příští rok.

Francouz si zahraje po boku Leonarda DiCapria (Počátek, Prokletý ostrov). Ztvární postavu Jeana-Jacquesa Handaliho, uhlazeného švýcarského bankéře, který pere špinavé peníze pro Jordana Belforta (DiCaprio), makléře, jež okusí úspěch, ale potýká se drogami a dalšími problémy.

Ve filmu se objeví také Jonah Hill (Moneyball, 21 Jump Street), který si zahraje Belfortova přítele a obchodního partnera. Kyle Chandler ze Spielbergova sci-fi filmu Super 8 ztvární agenta FBI, který bude chtít nenasytného makléře chytit.

Jean Dujardin získal se stal známým po úspěchu filmu Umělec, za který získal Oscara na Nejlepší herecký výkon v hlavní roli. Snímek získal další čtyři sošky včetně té za Nejlepší film roku. Martin Scorsese je uznávaným režisérem, který za sebou má snímky jako Taxikář (1976), Zuřící býk (1980), Mafiáni (1990), Letec nebo (2004) loňského Huga a jeho velký objev.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 5 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy