TV tipy na celý týden: Modrý samet nebo Mary a Max

Kultura Kultura
30. 6. 2012 7:40
Jaké kvalitní filmy jsou na programu televizí?
Mary a Max
Mary a Max | Foto: Pavel Kroulík

Jaký dobrý film si pustit od soboty (30. června) do čtvrtka (5. července) v televizi? Přinášíme vám tipy na každý den.

Sobota - Asterix v Británii

ČT1 ve 10:15 vysílá výbornou animovanou komedii Asterix v Británii (1986). Britské ostrovy čelí invazi římských vojsk. Situace začíná být zoufalá, proto jeden z obránců vyráží do Galie za svým bratrancem Asterixem, aby ho požádal o pomoc. Asterix a Obelix neváhají ani okamžik a vyrážejí do Anglie s plným sudem čarovného nápoje. Římané se o tom ale dozvědí a snaží se zabránit doručení nápoje za každou cenu.

Neděle - Rocky

Ve dvacet hodin si na Nova Cinema nenechte ujít kultovní drama Rocky (1976), které získalo Oscara na nejlpší film, režii a střih.  Rocky (Sylverster Stallone) boxuje za klub Philadelphia a vypadá to, že nikam nepostoupí. Ale osud si ho vybere za příštího soupeře světového šampióna těžké váhy Apollo Creeda (Carl Weathers). Zápas je pro Creeda jen něco víc než exhibice, ale pro Rockyho je to velká příležitost.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Pondělí - Sloní muž

Ve 22 hodin vysílá ČT1 drama Sloní muž (1980) uznávaného režiséra Davida Lynche. Příběh znetvořeného muže jenatočený podle vzpomínek pamětníků F. Trevese a A. Montagua. Lynch v něm projevil zálibu v bizarnosti a krutosti, patrnou už v jeho prvotině. Osud Johna Merricka, "sloního muže", který skutečně žil na přelomu století, je však líčen s akcentem na humanistické vyznění příběhu jeho utrpení. Roli "sloního muže" vytvořil v důmyslné masce John Hurt, další postavy ztvárnili Anthony Hopkins, John Gielgud a Anne Bancroftová.

Úterý - Modrý samet

Modrý samet, další pohlcující film Davida Lynche, vysílá Barrandov ve 22:05.  Kriminální příběh opředený mnoha nevysvětlitelnými záhadami. Hlavní hrdina se po hrůzném nálezu rozhodne pátrat na vlastní pěst po pachatelích tajemného zločinu.  Pod povrchem maloměstského poklidu leží temnota, do které se nevinní neodvažují vstoupit a kde nikdy nevíte, co se stane.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Středa - Mary a Max

V 19 hodin by vám na stanici Film+ neměl uniknout netradiční animovaný film Mary a Max (2009). V recenzi pro Aktuálně.cz Kamil Fila napsal: "Je to dílko jdoucí proti všem trendům - nemá přesně určenou cílovou skupinu, není (pestro)barevné, počítačové ani trojrozměrné, nesnaží se být primárně zábavné. Sebevražedná kombinace. A přesto, nebo právě proto si ho každý zapamatuje."

Čtvrtek - Tenkrát na Západě

V 17:25 na Cinemaxu si nenechte ujít kultovní spaghetti western Tenkrát na Západě (1968) Sergia Leoneho. Film začíná slavnou scénou na opuštěné železniční stanice, na které tři muži trpělivě čekají na příjezd vlaku. Poslal je bezcitný pistolník Frank, aby se postarali o muže, který si říká Harmonika a chce si s Frankem vyřídit staré účty. Western je uznávaný kritiky i diváky (na Imdb 20. místo) nejen díky špičkové hudbě, kterou složil režisérův dvorní skladatel Ennio Morricone, ale také hereckým výkonům Henryho Fondy, Claudie Cardinale, Charlese Bronsona a nezapomenutelné emotivní atmosféře.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy