TV tipy na celý týden: Černá labuť nebo Tron: Legacy

Kultura Kultura
9. 6. 2012 12:53
Jaký dobrý film si pustit v televizi?
Černá labuť Darrena Aronofského
Černá labuť Darrena Aronofského | Foto: Reuters

Jaký dobrý film byste si neměli nechat uniknout v televizi? Přinášíme vám tipy od soboty (9. června) do čtvrtka (14. června).

Sobota - Hodný, zlý a ošklivý

V 17:05 vysílá Cinemax kultovní western Sergia Leoneho Hodný, zlý a ošklivý (1966) s vynikající hudbou od Ennia Morriconeho a kvalitními hereckými výkony. Tři pistolníci, nepřátelé na život a na smrt. Každý zná část tajemství, bez něhož ti ostatní nikdy nenajdou ukrytý zlatý poklad. Jako první se o něm dozví zabiják Sentenza zvaný Krásnoočko, kterého najal desperát Baker, aby z jednoho farmáře vytáhl jméno, pod nímž se ukrývá jižanský voják Jackson, který zpronevěřil 200 tisíc dolarů ve zlatě a ukryl je na neznámém místě.

Neděle - Černá labuť

Ve dvacet hodin na HBO si nenechte ujít drama Černá labuť (2010) režiséra Darrena Aronofského. V recenzi pro Aktuálně.cz Kamil Fila napsal: „Aronofského mistrovství a zároveň vrcholný podvod pak spočívá v tom, jak promyšleně používá osobních limitů herečky, která má zahrát „nudnou šprtku, která nemá na to, aby zvládla psychologicky složitou roli."

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Pondělí - Byt

V 17:55 si Cinemaxu2 si pusťte romantickou komedii Byt (1960) Bilylho Wildera, která získala pět Oscarů včetně sošky za nelepší film. Snímek Billyho Wildera vypráví o kariéristickém úředníku Budu Baxterovi (Jack Lemmon), který vychytrale půjčuje svůj byt nadřízeným k romantickým schůzkám. Problém nastane, když se Bud zamiluje do dívky, která zároveň chodí s jedním z jeho šéfů do jeho bytu. Humorná satira je plná trefných slovních výměn, které dávají vyniknout ústřední dvojici Lemmon - MacLaineová.

Úterý - Tahle země není pro gaye

V 15:55 vysílá HBO2 britský dokument Tahle země není pro gaye (2011). Scott Mills se vydal do Ugandy, kde možná bude zaveden trest smrti za homosexualitu. DJ gay radia zjistí jaké to je žít ve společnosti, jež pronásleduje lidi jako je on. Setkává se s těmi, kteří v zemi vedou tuto nenávistnou kampaň. Uganda totiž nedávno navrhla zákon namířený striktně proti homosexualitě, ve kterém se požaduje, aby byl za některé homosexuální činy udělen trest smrti.

Středa - Fantastický pan Lišák

V 9:40 vysílá HBO netradiční animovaný film Fantastický pan Lišák (2009) Wese Andersena. Hlavní postavy namluvil George Clooney. Recenzent Aktuálně.cz Antonín Tesař filmu udělal 95 procent a v recenzi napsal: "Důvodem jeho podmanivosti je precizně dávkované rychlé tempo rozkročené mezi slovním ping pongem provozovaným jednotlivými postavami a bleskovými vizuálními komickými efekty. Epileptické akce cartoonových grotesek se tu potkávají se štiplavou pohotovostí sitcomových dialogů."

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Čtvrtek - Tron: Legacy

Sci-fi Tron: Legacy (2010) si můžete pustit na HBO v 17,55. Film Josepha Kosinského vyniká skvělými efekty. Kamil Fila udělil snímku sto procent a v recenzi napsal: „Tron: Legacy se do dějin zapíše i novým způsobem spojení obrazu a hudby. Je prakticky nemožné určit, co je tu dominantní. Jestliže na samostatný poslech může soundtrack od skupiny Daft Punk působit trochu útržkovitě nebo proti stylu, jakým se proslavili, ve filmu tato hudba účinkuje neuvěřitelně skvěle. V Tronu probíhá tak těsná fúze obrazu a hudby, která navíc plynule přechází do zvukových efektů a zpět, že pro to nelze najít adekvátní srovnání - alespoň v rámci hollywoodské produkce."

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Další tipy nabídne TV program.

 

 

Právě se děje

Další zprávy