Třetí Muži v černém si podmanili česká kina

Kultura ČTK Kultura, ČTK
5. 6. 2012 10:32
Muži v černém sesadili z vrcholu komedii Líbáš jako ďábel
Foto: Falcon

Praha - Za oceánem třetí Muže v černém poráží temná pohádka Sněhurka a lovec, v tuzemských kinech ale akční sci-fi komedie obsadila vrchol žebříčku nejnavštěvovanějších titulů českých kin. O víkendu ji zhlédlo 57 939 diváků, kteří v pokladnách nechali 9,2 milionu korun.

Na druhé místo Will "MiB3" Smith a spol. odsunuli komedii Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel, která do kin přilákala 32 409 zájemců. Dosud jich má na kontě už 273 tisíc, tržby přesahují čtyřiatřicet milionů korun.

Sněhurku a lovce si nenechalo ujít 27 859 víkendových diváků, což stačilo na třetí místo v žebříčku.

Na čtvrtém a pátém místě se pak seřadily další blockbustery - Diktátor resp. Avengers. Ti v českých kinech za pět týdnů nasbírali 232 393 diváků a za vstupenky utržili 34 milionů korun.

Z domácí tvorby jsou v první desítce kromě snímku Marie Poledňákové ještě dva tituly: na šestém místě rodinná komedie režiséra Juraje Šajmoviče nazvaná Tady hlídám já a na místě desátém další rodinný snímek Modrý tygr, který byl režijním debutem producenta Petra Oukropce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy