Třetí Muži v černém si podmanili česká kina

Kultura ČTK Kultura, ČTK
5. 6. 2012 10:32
Muži v černém sesadili z vrcholu komedii Líbáš jako ďábel
Foto: Falcon

Praha - Za oceánem třetí Muže v černém poráží temná pohádka Sněhurka a lovec, v tuzemských kinech ale akční sci-fi komedie obsadila vrchol žebříčku nejnavštěvovanějších titulů českých kin. O víkendu ji zhlédlo 57 939 diváků, kteří v pokladnách nechali 9,2 milionu korun.

Na druhé místo Will "MiB3" Smith a spol. odsunuli komedii Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel, která do kin přilákala 32 409 zájemců. Dosud jich má na kontě už 273 tisíc, tržby přesahují čtyřiatřicet milionů korun.

Sněhurku a lovce si nenechalo ujít 27 859 víkendových diváků, což stačilo na třetí místo v žebříčku.

Na čtvrtém a pátém místě se pak seřadily další blockbustery - Diktátor resp. Avengers. Ti v českých kinech za pět týdnů nasbírali 232 393 diváků a za vstupenky utržili 34 milionů korun.

Z domácí tvorby jsou v první desítce kromě snímku Marie Poledňákové ještě dva tituly: na šestém místě rodinná komedie režiséra Juraje Šajmoviče nazvaná Tady hlídám já a na místě desátém další rodinný snímek Modrý tygr, který byl režijním debutem producenta Petra Oukropce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy