Top 10 nejbohatších mladých celebrit má nováčka. Adele

Kultura Kultura
13. 7. 2012 15:23
Žebříčku mladých celebrit vládnou ženy. Nejvýše je Taylor Swift
Brit Awards - Adele
Brit Awards - Adele | Foto: Reuters

Hollywood - Zpěvačka Adele letos dosáhla dalšího úspěchu. Kromě záplavy zlatých sošek Grammy a oznámeného těhotenství se totiž dostala mezi deset nejlépe placených hvězd mladších třiceti let. Informoval o tom server BBC. S roční výplatou ve výši 35 milionů dolarů obsadila Adele šestou příčku a umístila se mezi zpěvačku Katy Perry a herečku Kristen Stewart.

Za poslední rok si slavná čtyřiadvacetiletá zpěvačka vydělala v přepočtu více než 730 milionů korun. Přesto se ale v žebříčku celebrit podle magazínu Forbes umístila až na šestém místě. První příčku si hlídá konkurentka Adele - zpěvačka Taylor Swift. Křehká blondýnka si za prodej nahrávek, koncerty, filmové projekty a reklamní kampaně připsala na účet celkem 57 milionů dolarů (v přepočtu více než 1,1 miliardy korun).

Premiéra Twilight Sagy v Los Angeles - Kristen Stewart a Robert Pattinson
Premiéra Twilight Sagy v Los Angeles - Kristen Stewart a Robert Pattinson | Foto: Reuters

První pětku nejbohatších drží pevně v rukou ženy, do elitní skupiny se probojoval pouze Justin Bieber na druhém místě s 55 miliony dolarů. Na třetí příčku se dostala popová zpěvačka Rihanna následovaná kontroverzní Lady Gaga. Pětku si vydobyla Katty Perry, za kterou se skví jméno Adele.

Britská zpěvačka, která se proslavila po celém světě, se může chlubit nejlépe prodávaným albem loňského roku. Desku Adele s názvem 21 si koupilo více než 17 milionů fanoušků, kdy se 4 miliony kopií prodaly pouze ve Velké Británii.

Mimo hudební branži je kromě Taylor Swift až herečka Kristen Stewart, a to na sedmém místě. Společnost jí dělají její herečtí kolegové ze série Stmívání. Upírský hrdina Robert Pattinson se s vlkodlakem Taylorem Lautnerem snaží téměř stejně. Oba si za loňský rok vydělali asi 553 milionů korun.


1. Taylor Swift ($57 milionů, 1,19 miliardy korun)
2. Justin Bieber ($55 milionů, 1,15 miliardy korun)
3. Rihanna ($53 milionů, 1,11 miliardy korun)
4. Lady Gaga ($52 milionů, 1,09 miliardy korun)
5. Katy Perry ($45 milionů, 940 milionů korun)
6. Adele ($35 milionů, 730 milionů korun)
7. Kristen Stewart ($34.5 milionu, 720 milionů korun)
8. Lil Wayne ($27 milionů, 564 milionů korun)
9. Taylor Lautner ($26.5 milionu, 553 milionů korun)
10. Robert Pattinson ($26.5 milionu, 553 milionů korun)

 

Právě se děje

Další zprávy