Top 10 nejbohatších mladých celebrit má nováčka. Adele

Kultura Kultura
13. 7. 2012 15:23
Žebříčku mladých celebrit vládnou ženy. Nejvýše je Taylor Swift
Brit Awards - Adele
Brit Awards - Adele | Foto: Reuters

Hollywood - Zpěvačka Adele letos dosáhla dalšího úspěchu. Kromě záplavy zlatých sošek Grammy a oznámeného těhotenství se totiž dostala mezi deset nejlépe placených hvězd mladších třiceti let. Informoval o tom server BBC. S roční výplatou ve výši 35 milionů dolarů obsadila Adele šestou příčku a umístila se mezi zpěvačku Katy Perry a herečku Kristen Stewart.

Za poslední rok si slavná čtyřiadvacetiletá zpěvačka vydělala v přepočtu více než 730 milionů korun. Přesto se ale v žebříčku celebrit podle magazínu Forbes umístila až na šestém místě. První příčku si hlídá konkurentka Adele - zpěvačka Taylor Swift. Křehká blondýnka si za prodej nahrávek, koncerty, filmové projekty a reklamní kampaně připsala na účet celkem 57 milionů dolarů (v přepočtu více než 1,1 miliardy korun).

Premiéra Twilight Sagy v Los Angeles - Kristen Stewart a Robert Pattinson
Premiéra Twilight Sagy v Los Angeles - Kristen Stewart a Robert Pattinson | Foto: Reuters

První pětku nejbohatších drží pevně v rukou ženy, do elitní skupiny se probojoval pouze Justin Bieber na druhém místě s 55 miliony dolarů. Na třetí příčku se dostala popová zpěvačka Rihanna následovaná kontroverzní Lady Gaga. Pětku si vydobyla Katty Perry, za kterou se skví jméno Adele.

Britská zpěvačka, která se proslavila po celém světě, se může chlubit nejlépe prodávaným albem loňského roku. Desku Adele s názvem 21 si koupilo více než 17 milionů fanoušků, kdy se 4 miliony kopií prodaly pouze ve Velké Británii.

Mimo hudební branži je kromě Taylor Swift až herečka Kristen Stewart, a to na sedmém místě. Společnost jí dělají její herečtí kolegové ze série Stmívání. Upírský hrdina Robert Pattinson se s vlkodlakem Taylorem Lautnerem snaží téměř stejně. Oba si za loňský rok vydělali asi 553 milionů korun.


1. Taylor Swift ($57 milionů, 1,19 miliardy korun)
2. Justin Bieber ($55 milionů, 1,15 miliardy korun)
3. Rihanna ($53 milionů, 1,11 miliardy korun)
4. Lady Gaga ($52 milionů, 1,09 miliardy korun)
5. Katy Perry ($45 milionů, 940 milionů korun)
6. Adele ($35 milionů, 730 milionů korun)
7. Kristen Stewart ($34.5 milionu, 720 milionů korun)
8. Lil Wayne ($27 milionů, 564 milionů korun)
9. Taylor Lautner ($26.5 milionu, 553 milionů korun)
10. Robert Pattinson ($26.5 milionu, 553 milionů korun)

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy