Top 10 nejbohatších mladých celebrit má nováčka. Adele

Kultura Kultura
13. 7. 2012 15:23
Žebříčku mladých celebrit vládnou ženy. Nejvýše je Taylor Swift
Brit Awards - Adele
Brit Awards - Adele | Foto: Reuters

Hollywood - Zpěvačka Adele letos dosáhla dalšího úspěchu. Kromě záplavy zlatých sošek Grammy a oznámeného těhotenství se totiž dostala mezi deset nejlépe placených hvězd mladších třiceti let. Informoval o tom server BBC. S roční výplatou ve výši 35 milionů dolarů obsadila Adele šestou příčku a umístila se mezi zpěvačku Katy Perry a herečku Kristen Stewart.

Za poslední rok si slavná čtyřiadvacetiletá zpěvačka vydělala v přepočtu více než 730 milionů korun. Přesto se ale v žebříčku celebrit podle magazínu Forbes umístila až na šestém místě. První příčku si hlídá konkurentka Adele - zpěvačka Taylor Swift. Křehká blondýnka si za prodej nahrávek, koncerty, filmové projekty a reklamní kampaně připsala na účet celkem 57 milionů dolarů (v přepočtu více než 1,1 miliardy korun).

Premiéra Twilight Sagy v Los Angeles - Kristen Stewart a Robert Pattinson
Premiéra Twilight Sagy v Los Angeles - Kristen Stewart a Robert Pattinson | Foto: Reuters

První pětku nejbohatších drží pevně v rukou ženy, do elitní skupiny se probojoval pouze Justin Bieber na druhém místě s 55 miliony dolarů. Na třetí příčku se dostala popová zpěvačka Rihanna následovaná kontroverzní Lady Gaga. Pětku si vydobyla Katty Perry, za kterou se skví jméno Adele.

Britská zpěvačka, která se proslavila po celém světě, se může chlubit nejlépe prodávaným albem loňského roku. Desku Adele s názvem 21 si koupilo více než 17 milionů fanoušků, kdy se 4 miliony kopií prodaly pouze ve Velké Británii.

Mimo hudební branži je kromě Taylor Swift až herečka Kristen Stewart, a to na sedmém místě. Společnost jí dělají její herečtí kolegové ze série Stmívání. Upírský hrdina Robert Pattinson se s vlkodlakem Taylorem Lautnerem snaží téměř stejně. Oba si za loňský rok vydělali asi 553 milionů korun.


1. Taylor Swift ($57 milionů, 1,19 miliardy korun)
2. Justin Bieber ($55 milionů, 1,15 miliardy korun)
3. Rihanna ($53 milionů, 1,11 miliardy korun)
4. Lady Gaga ($52 milionů, 1,09 miliardy korun)
5. Katy Perry ($45 milionů, 940 milionů korun)
6. Adele ($35 milionů, 730 milionů korun)
7. Kristen Stewart ($34.5 milionu, 720 milionů korun)
8. Lil Wayne ($27 milionů, 564 milionů korun)
9. Taylor Lautner ($26.5 milionu, 553 milionů korun)
10. Robert Pattinson ($26.5 milionu, 553 milionů korun)

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy