Synthpopoví Chromatics jedou do Meetfactory

Kultura Kultura
20. 5. 2013 11:38
Kapela proslula účastí na soundtracku filmu Drive
Foto: Meet Factory

Praha - Kapela Chromatics na sebe nejvýrazněji upozornila v soundtracku k filmu Drive, kde ztvárnil hlavní roli Ryan Gosling. Elektonická čtveřice z Portlandu v Oregonu přidala na poslední chvíli koncert v Praze, který se uskuteční již zítra 21. května v MeetFactory. Společně s nimi zde vystoupí také Glass Candy. 

Zatím poslední album Chromatics Kill for Love vyšlo k březnu roku 2012. Pitchfork a BBC tuto desku ohodnotili jako jeden z nejlepších nových kousků uplynulého roku. V recenzích je někdy také zřetelný odkaz New Order. 

Chromatics vznikli již v roce 2001 původně coby post-punkový projekt kolem kytaristy Adama Millera. Po transformaci k synth-popu vešli do povědomí albem Night Drive, které vydali v roce 2007 na labelu Italians Do It Better, který spoluzaložil člen kapely - multiinstrumentalista Johny Jewel.

Čtěte také
ŽIVĚ: Islandská hudba, Vojna, mír a Albiniho Shellac

Přesun k uhlazenému tanečnímu popu přinesl očekávané pozitivní reakce. Rok 2012 byl již ve znamení zmiňovaného kultovního filmu Drive od dánského režiséra Nicolase Winding Refna

S tímto režisérem spolupracovali již dříve i Glass Candy, jejichž hlavní tváří je právě Johny Jewel, který hraje zároveň s Chromatics. Jedna z jejich písní Digital Versicolor se ocitla v Refnově předešlém snímku Bronson.  

Obě kapely přijíždějí do Prahy poprvé a v rámci stejného turné zahrají například na prestižních barcelonských festivalech Primavera a Sónar. Přestože je jejich vystoupení oznámeno pět minut před dvanáctou hodinou, pokud už nemáte lístky na Apparata, je tato událost jasnou volbou. 

Vstupenky v předprodejní síti TicketPortal za 250 korun, na místě za 290.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 35 minutami

Novým francouzským premiérem se stal Jean Castex

Novým francouzským premiérem se stal Jean Castex. S odvoláním na Elysejský palác o tom v pátek informovala agentura AFP. Pětapadesátiletý Castex od dubna koordinoval uvolňování opatření, která francouzská vláda přijala v boji proti šíření koronaviru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy