Svěrákovy povídky vedou, zahraniční knihy zaostávají

TD
8. 12. 2011 5:26
Pořadí knižního žebříčku se příliš nezměnilo, obohatily ho však české spisovatelky
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Stálost českého literárního vkusu potvrzují i výsledky 48. týdne knižního žebříčku prodejnosti. Na prvních třech místech se stále tísní Zdeněk Svěrák, Michal Viewegh a Walter Isaacson. Přesto se do první desítky probojovaly i dva nové tituly, které potěší zejména dámské publikum.

Tři favorité žebříčku zůstali beze změny, zlatou příčku už druhým týdnem hájí Nové povídky Zdeňka Svěráka. Stejnou pozici jako před týdnem si drží i Vieweghův thriller o korupci Mafie v Praze, trojici uzavírá populární životopis Steva Jobse od Waltera Isaacsona.

Propad naopak zažil Pražský Hřbitov spisovatele Umberta Eca. Příběh z 19. století vystřídal humoristický román Velká žena z Východu od Haliny Pawlowské, který posunul brilantního Eca až na páté místo. Mezi deset nejprodávanějších titulů se nově zařadil i sborník fejetonů Barbory Nesvadbové s názvem Borůvky, který se stejně jako předchozí Brusinky věnuje hlavně vztahům mezi ženami a muži. Stále se daří také knihám Joa Nesbø, investigativního novináře Jaroslava Kmenty, Roberta Fulghuma či Martina Eduarda.

 

Právě se děje

Další zprávy