reklama
 
 

Superhrdinové z Avengers dosáhli dalšího rekordu

14. 5. 2012 16:09
Superhrdinové vypuštění ze stránek marvelovských komiksů se drží na špičce návštěvnosti

Praha - Chrání náš svět proti zlu z jiných světů, takže ani rekordy ve výši zisků před nimi neobstojí. Film, v němž mimo jiné účinkují Robert Downey Jr., Scarlett Johansson nebo Chris Hemsworth, se totiž stal prvním snímkem v historii Hollywoodu, který i druhý týden po své premiéře dokázal vydělat na domácím trhu víc než 100 miliónů dolarů - konkrétně 103,2 miliónu. Za první víkend šlo o částku 207,4 miliónu, což stačilo na první rekord. Celosvětové tržby se už blíží miliardě.

Režisér a scénárista Joss Whedon, známý zejména svými televizními seriály (Buffy, přemožitelka upírů , Angel, Firefly) poděkoval za úspěch filmu svým příznivcům. „Lidé mi říkali, že na tomhle záleží, že můj život se změní. Jsem si jist, že je to pravda. A změna je dobrá - změna je vzrušující", napsal na své webové stránce. „Co se nemění je to, že za sebou mám nejchytřejší, nejvěrnější, nejvášnivější a nejsrozumitelnější skupinu - nechci ani říct „fanoušků". Použiju „zažranců" - o jaké si kulturní podivnost, jako jsem já, může nechat jenom zdát."

Whedon si je zároveň vědom perspektivy, že Temný rytíř povstal a třetí část batmanovské řady Christophera Nolana může s přehledy návštěvnosti zatřást. „Bude mi smutno," řekl k případnému překonání svého filmu, „ale podívejme se na širší obraz. Nemohu to říct důrazněji. Tohle není hra o číslech. Naše úspěchy, kdokoliv bude mít nejvíc, si navzájem prospějí."      

Společnost Disney již nedávno potvrdila přípravy na druhý díl Avengers a začlenění superhrdinských atrakcí do zábavných parků. Navzdory ztrátě 200 miliónů kvůli filmu John Carter vzrostly za první tři měsíce roku společnosti zisky o 21 procent.   

Na druhém místě se předcházející týden umístila hororová komedie Tima Burtona Temné stíny s Johnny Deppem v hlavní roli. Za ní se drží film Tima Storyho Think Like a Man. Čtvrtou příčku drží Hunger Games, které ve Spojených státech vydělaly 388 miliónů.

 

autor: Kultura | 14. 5. 2012 16:09

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama