Superhrdinové z Avengers dosáhli dalšího rekordu

Kultura Kultura
14. 5. 2012 16:09
Superhrdinové vypuštění ze stránek marvelovských komiksů se drží na špičce návštěvnosti
Foto: Falcon

Praha - Chrání náš svět proti zlu z jiných světů, takže ani rekordy ve výši zisků před nimi neobstojí. Film, v němž mimo jiné účinkují Robert Downey Jr., Scarlett Johansson nebo Chris Hemsworth, se totiž stal prvním snímkem v historii Hollywoodu, který i druhý týden po své premiéře dokázal vydělat na domácím trhu víc než 100 miliónů dolarů - konkrétně 103,2 miliónu. Za první víkend šlo o částku 207,4 miliónu, což stačilo na první rekord. Celosvětové tržby se už blíží miliardě.

Režisér a scénárista Joss Whedon, známý zejména svými televizními seriály (Buffy, přemožitelka upírů , Angel, Firefly) poděkoval za úspěch filmu svým příznivcům. „Lidé mi říkali, že na tomhle záleží, že můj život se změní. Jsem si jist, že je to pravda. A změna je dobrá - změna je vzrušující", napsal na své webové stránce. „Co se nemění je to, že za sebou mám nejchytřejší, nejvěrnější, nejvášnivější a nejsrozumitelnější skupinu - nechci ani říct „fanoušků". Použiju „zažranců" - o jaké si kulturní podivnost, jako jsem já, může nechat jenom zdát."

Foto: Falcon

Whedon si je zároveň vědom perspektivy, že Temný rytíř povstal a třetí část batmanovské řady Christophera Nolana může s přehledy návštěvnosti zatřást. „Bude mi smutno," řekl k případnému překonání svého filmu, „ale podívejme se na širší obraz. Nemohu to říct důrazněji. Tohle není hra o číslech. Naše úspěchy, kdokoliv bude mít nejvíc, si navzájem prospějí."      

Společnost Disney již nedávno potvrdila přípravy na druhý díl Avengers a začlenění superhrdinských atrakcí do zábavných parků. Navzdory ztrátě 200 miliónů kvůli filmu John Carter vzrostly za první tři měsíce roku společnosti zisky o 21 procent.   

Na druhém místě se předcházející týden umístila hororová komedie Tima Burtona Temné stíny s Johnny Deppem v hlavní roli. Za ní se drží film Tima Storyho Think Like a Man. Čtvrtou příčku drží Hunger Games, které ve Spojených státech vydělaly 388 miliónů.

 

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy