Stouni zakončili turné s Lady Gaga. Naznačují další

Kultura Kultura
17. 12. 2012 13:43
Lady Gaga zazpívala s Jaggerem Gimme Shelter na koncertě v New Jersey
Lady Gaga a Rolling Stones
Lady Gaga a Rolling Stones | Foto: Reuters

Praha -  Jubilejní turné zakončila padesátiletá britská kapela Rolling Stones v sobotu 15. prosince za doprovodu Lady Gaga, která v duelu s Mickem Jaggerem zazpívala slavný song Gimme Shelter z roku 1969. Poslední koncert proběhl v Prudential Center Newarku ve státě New Jersey. Turné začalo představením v londýnské O2 aréně 25. listopadu 2012.

„Nemůžu se dočkat na zpívání s Rolling Stones. V roce 2007 jsem se pro ně svlíkala," řekla před koncertem Lady Gaga a narážela tak na svou „kariéru" gogo tanečnice.

Kromě šestadvacetileté zpěvačky se představení zúčastnili další hostující hvězdy - třiašedesátiletý Bruce Springsteen, John Mayer, Gary Clark Jr., duo The Black Keys nebo Springsteenův vrstevník Mick Taylor.

Jagger věnoval interpretaci písně Wild Horses obětem nedávného střeleckého útoku na škole v Connecticutu a jejich blízkým. Na dav fanoušků se obrátil se slovy: „Chci jen počkat minutku a poslat naši lásku a soustrast těm, kteří včera ztratili své milované."

Na závěr se rozloučil náznakem dalších možných představení. „Tohle je naše poslední show na turné k padesátému výročí. Doufám, že vás opět brzy uvidím."

 

Právě se děje

Další zprávy