Stallone připomněl tragédii Postradatelných 2

Kultura Kultura
14. 8. 2012 16:09
Filmaři se soudí o vyrovnání s rodiči mrtvého kaskadéra
Premiéra filmu Postradatelní - Sylvester Stallone
Premiéra filmu Postradatelní - Sylvester Stallone | Foto: Reuters

Praha - Slavný hrdina akčních filmů, šestašedesátiletý Sylvester Stallone, se nedávno vyjádřil k případu z loňského března, kdy při natáčení druhého dílu hvězdně obsazeného snímku Postradatelní zemřel jeden z kaskadérů. Připomínáme, že k osudné nehodě došlo 27. října 2011 na nádrži Ognyanovo - nešťastník Kun Liu byl s jedním dalším kaskadérem na gumovém člunu. Předčasná exploze ho na místě zabila a jeho kolegu vážně zranila. Rodiče zesnulého nyní požadují zaplacení 25 miliónů dolarů.

Stallone během londýnské propagace Postradatelných 2 prohlásil: „Tým kaskadérů tím byl velmi, velmi zdrcen a na chvíli musel přerušit práci. Tohle se stalo při dvou natáčeních, jichž jsem se zúčastnil a nikdy to není lehký."

Web britské BBC zmiňuje paralelu mezi tragédií rodičů kaskadéra a samotného Stallona, který minulý měsíc ztratil syna. Jako by toto neštěstí nestačilo, hercova nevlastní sestra Toni Ann Filiti v současnosti prodělává zhoršující se rakovinu plic.

V Postradatelných 2 se kromě Stallona objeví Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Chuck Norris, Randy Couture, Terry Crews, Liam Hemsworth, Jean-Claude Van Damme, Bruce Willis a Arnold Schwarzenegger. Soudě podle serveru Rotten Tomatoes se film zatím dočkal průměrných kritických reakcí.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co do kina?

 

Právě se děje

před 34 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy