Špioni z Jeden musí z kola ven se vrátí v roce 2014

Kultura Kultura
11. 2. 2013 15:50
Režisér Tomas Alfredson chce natočit filmovou verzi Smileyho lidí
Foto: OutNow! Image Gallery

Praha - V blízké době se zřejmě dočkáme hned dvou dalších filmových adaptací knih mistra špionážních románů Johna Le Carrého. Kromě zpracování jeho teprve tři roky starého příběhu Our Kind of Traitor, jež bude mít na starosti režisér Justin Kurzel (Snowtown) se brzy začne natáčet pokračování hitu z loňského roku Jeden musí z kola ven

Knižní verze je počátkem trilogie, v níž na první díl navazují příběhy The Honourable Schoolboy a Smileyho lidé (Smiley´s people). 

Do přímé adaptace The Honourable Schoolboy se ovšem nikomu nechce, jelikož se odehrává především v Hongkongu a postava agentu Smileyho (jehož ve filmu ztělesnil Gary Oldman) zde hraje vedlejší úlohu. Scénárista Peter Straughan nicméně prohlásil, že z první knihy zřejmě vezme část, kterou pak spojí s dějem Smileyho lidí.

Čtěte také
Filmové skvosty a pády v českých kinech v roce 2012

"Herci z prvního filmu se vrátí, dobře vědí, na čem pracujeme," řekli producenti Olivier Courson a Ron Halpern. "Doufáme v premiéru v roce 2014." 

La Carrého předposlední kniha Our Kind of Traitor by se měla začít natáčet letošního března v Moskvě, Marakéši, Paříži, Londýně a Švýcarsku. Román vypráví o členovi ruské mafie, jenž se snaží dostat do Velké Británie, když noví "bossové" zabijí jeho blízkého přítele. Z obsazených herců jsou zatím známi Ewan McGregor, Ralph Fiennes a Mads Mikkelsen.

V Smileyho lidech je agent na odpočinku opět přivolán do akce kvůli smrti představitele estonského exilu v Londýně. Vyšetřování odhalí, že zesnulý se dostal k informacem souvisejícím s Karlou, obávaným sovětským špionážním stratégem, s nímž se Smiley kdysi setkal.   

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

                

 

Právě se děje

před 15 minutami

Extraligovou Spartu posílil švédský útočník Thorell

Novou posilou hokejistů extraligové Sparty se stal švédský útočník Erik Thorell. Devětadvacetiletý křídelník má zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže, poslední dvě sezony byl ale spoluhráčem kapitána českého týmu na letošním mistrovství světa Jana Kováře ve švýcarském Zugu. O jeho příchodu informovala Sparta na webu.

Další zprávy