Soundgarden jsou zpět. Vydají album po patnácti letech

Kultura Kultura
19. 9. 2012 9:22
Soundgarden pokračují v comebacku
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Po patnácti letech vydávají nové studiové album Soundgarden. Rockeři ze Seattlu, patřící k hvězdám grunge v devadesátých letech, ji nazvali King Animal a pilotní singl s trefným názvem Been Away Too Long bude prostřednictvím digitálních prodejců k dispozici od 27. září.

Album vydá Vertigo Records, odnož britské Mercury Music Group, která zastupuje například Metallicu, Black Sabath nebo The Killers. King Animal je šestým studiovým albem Soundgarden.

Na albu spolupracovali s dlouholetým přítelem a producentem Adamem Kasperem, který se podílel i na albech Nirvany, Foo Fighters nebo Pearl Jam. Desku nahrávali ve Studio X v Seattlu. Výslednou práci pak mixoval Joe Barrresi v kalifornské Pasadeně. S dvěma cenami Grammy, sedmi dalšími nominacemi a více jak jednadvaceti miliony prodaných nosičů po celém světě Soundgarden definovali rock pro celou jednu generaci a měli revoluční dopad na běh hudební historie. Začátkem roku 2010 oznámila kapela, složená s Chrise Cornella, Matta Camerona, Kim Thayila a Bena Shepherda, comeback.

V posledních třech letech pak vydali svou první retrospektivu Telephantasm, která získala platinu, první živé album Live on I-5. Jejich song Live to Rise se letos stal součástí soundtracku k filmu Avengers. Ta se stala jedničkou na Modern and Active Radio a titulní písní během vyprodaných koncertů a vystoupení na festivalech po celém světě, včetně červencového Hard Rock Calling v Hyde Parku.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy