Šmoulové táhnou do kina víc než zakladatel Applu

Kultura ČTK Kultura, ČTK
20. 8. 2013 14:25
Mezi nejnavštěvovanějšími víkendovými filmy jsou tři novinky
Foto: Aktuálně.cz

Praha  - Českým kinům druhý týden vládnou druzí Šmoulové. Mezi pět nejvíce sledovaných filmů se o víkendu dostaly tři zahraniční novinky a hranici 150 tisíc diváků podle informací Unie filmových distributorů překročila česká komedie Revival.

O víkendu přilákaly oblíbené modré postavičky Šmoulů 32 085 diváků, kteří v pokladnách nechali přes 4,5 milionu korun. Na druhém místě do žebříčku vstupuje americký film Percy Jackson: Moře nestvůr. Příběh čerpající z řecké mytologie s hrdiny, jejichž jedním rodičem je bůh a druhým člověk, přilákal bezmála 17 tisíc lidí.

Také další dva nové snímky jsou z americké produkce. Třetí skončil životopisný film Jobs vyprávějící o spoluzakladateli společnosti Apple, od jehož smrti letos na podzim uplynou dva roky, a který za první víkend v Česku zhlédlo přes 10 tisíc lidí.

Na čtvrté příčce je pokračování bláznivé komedie Machři 2 s Adamem Sandlerem v hlavní roli, které za první víkend v tuzemských kinech vydělalo milion korun. Na pátém místě je tragikomedie Alice Nellis Revival, která za šest týdnů vydělala přes 20 milionů korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co do kina?

 

Právě se děje

Další zprávy