Šmoulové se nevzdávají! Opět vydělávají v kinech nejvíc

Kultura ČTK Kultura, ČTK
17. 9. 2013 12:58
Návštěvnost českých kin vede pokračování animovaného filmu Šmoulové
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pokračování animovaného filmu Šmoulové se vrátilo do čela žebříčku nejnavštěvovanějších titulů českých kin. O víkendu je zhlédlo dalších 15 287 diváků, kteří v pokladnách nechali dva miliony korun. Podle informací Unie filmových distributorů má tento snímek zatím na koně 264 651 lidí s tržbami téměř 37 milionů.

Druhá skončila novinka režiséra Milana Cieslara Colette natočená podle stejnojmenné novely Arnošta Lustiga. Snímek inspirovaný skutečnými příběhy z koncentračních táborů, pokusy o útěk z nich i velkou láskou na pozadí nejtragičtějších událostí v Evropě 20. století vyhledalo 15 021 diváků.

I na třetím místě tabulky je novinka, konkrétně španělský animovaný snímek nazvaný Justin: Jak se stát rytířem a hned za ním americká sci-fi Elysium. Pátý je dobrodružný americký a rovněž animovaný film Letadla.

Z domácí produkce jsou Hřebejkovy Líbánky a Revival Alice Nellis na desátém a jedenáctém místě. Sestřih z trojdílné minisérie Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové skončil devatenáctý.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 5 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

před 13 minutami

Útok Afghánce na severu Rakouska má druhou oběť, zemřel zaměstnanec ubytovny

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. V pátek to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy