Šmoulové se nevzdávají! Opět vydělávají v kinech nejvíc

Kultura ČTK Kultura, ČTK
17. 9. 2013 12:58
Návštěvnost českých kin vede pokračování animovaného filmu Šmoulové
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pokračování animovaného filmu Šmoulové se vrátilo do čela žebříčku nejnavštěvovanějších titulů českých kin. O víkendu je zhlédlo dalších 15 287 diváků, kteří v pokladnách nechali dva miliony korun. Podle informací Unie filmových distributorů má tento snímek zatím na koně 264 651 lidí s tržbami téměř 37 milionů.

Druhá skončila novinka režiséra Milana Cieslara Colette natočená podle stejnojmenné novely Arnošta Lustiga. Snímek inspirovaný skutečnými příběhy z koncentračních táborů, pokusy o útěk z nich i velkou láskou na pozadí nejtragičtějších událostí v Evropě 20. století vyhledalo 15 021 diváků.

I na třetím místě tabulky je novinka, konkrétně španělský animovaný snímek nazvaný Justin: Jak se stát rytířem a hned za ním americká sci-fi Elysium. Pátý je dobrodružný americký a rovněž animovaný film Letadla.

Z domácí produkce jsou Hřebejkovy Líbánky a Revival Alice Nellis na desátém a jedenáctém místě. Sestřih z trojdílné minisérie Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové skončil devatenáctý.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy