Sherlock Cumberbatch si zahraje v del Torově hororu

Kultura Kultura
7. 4. 2013 14:30
Chystaný horor uznávaného režiséra zná dalšího herce
Benedict Cumberbatch
Benedict Cumberbatch | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Benedict Cumberbatch, známý ze seriálu Sherlock, se připojil k obsazení chystaného hororu, který natočí Guillermo del Toro (Pacific Rim - Útok na Zemi). Film s duchařskou tematikou by měl dorazit do kin v roce 2015.

Zápletka snímku zatím není známa a natáčení by mělo začít příští rok v únoru. V dalších rolích se objeví Emma Stone (Amazing Spider-Man, Gangster Squad - Lovci mafie) a Charlie Hunnam (Potomci lidí).

Britský herec Cumberbatch je jedním z nejvytíženějších herců současnosti. V létě se objeví v kinech v očekávaném sci-fi filmu Star Trek: Do temnoty, který má u nás premiéru 6. června. V listopadu má v USA premiéru drama August: Osage Country. Koncem roku má zamířít na plátna drama Twelve Years a Slave od režiséra Studu, v němž si Brit zahraje také jednu z rolí.

Cumberbatche také uvidíme v obou pokračování Hobita - Šmakova dračí poušť (12. prosinec 2013) a Tam a zase zpátky (18. prosince 2014).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy