Román, který zvedá zájem o sex, vychází v češtině

Kultura ČTK Kultura, ČTK
25. 9. 2012 16:28
Světový erotický bestseller Padesát odstínů šedi míří do knihkupectví
E L Jamesová, autorka Padesáti odstínů šedi (Fifthy Shades of Gray)
E L Jamesová, autorka Padesáti odstínů šedi (Fifthy Shades of Gray) | Foto: Profimédia

Praha - Světový bestseller pro ženy Padesát odstínů šedi míří i do českých knihkupectví. Kniha, která v rychlosti prodejů předstihla i Harryho Pottera nebo Šifru mistra Leonarda, slibuje místo klasické červené knihovny příběh plný erotického napětí.

Prvotina britské produkční E L Jamesové bývá někdy označována jako "porno pro mamky", čtenářkami jsou totiž hlavně ženy ve středním věku. Šestisetstránkový román vydá v říjnu nakladatelství XYZ, první díl erotické trilogie přeložila Zdeňka Lišková.

"Fifty Shades of Grey (Padesát odstínů šedi) popisuje nerovný vztah nevinné studentky Anastasie Steelové a multimilionáře Christiana Greye, jehož sexuální preference tíhnou k dominanci a ovládání partnerky," uvedli nakladatelé. Příběh prý u žen boduje tím, že popsal jejich vlastní sexuální fantazie.

Foto: Aktuálně.cz

Ve světě se už prodalo 40 milionů knih, s 1,1 milionem prodaných kusů během prvních jedenácti týdnů se Padesát odstínů šedi stalo nejlépe prodávanou knihou všech dob.

Román vychází ve 40 zemích, chystá se i jeho filmové zpracování. Adaptaci natočí stejná skupina producentů jako film The Social Network, ale její obsazení je stále nejasné. Hollywoodská média ale stále častěji zmiňují Emmu Watson, známou především díky roli Hermiony z filmové ságy o Harry Potterovi.

Velký zájem očekávají i čeští nakladatelé, proto připravili pro nedočkavé čtenářky ještě před oficiálním říjnovým uvedením knihy na trh noční prodej ve středu 26. září v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze.

Sama autorka románu, vlastním jménem Erika Mitchellová Leonardová (1963), se prý přitom psaním erotického příběhu jen vypisovala ze své krize středního věku. Na rozdíl od své hrdinky prý netráví čas sexem v mučírně nebo v luxusních vozech, ale péčí o své dva syny.

"Ve světě se očekává Fifty Shades baby boom, protože se má obecně za to, že román zvedl zájem žen o sex," dodávají nakladatelé.

 

Právě se děje

Další zprávy