Robert Pattison vymění upírskou ságu za lov na Husajna

Kultura Kultura
6. 5. 2012 14:41
V thrilleru o dopadení Husajna si Robert Pattison zahraje vyslýchajícího seržanta
Foto: Bontonfilm

Praha - Původem britský herec Robert Pattison potvrdil účast na projektu nového filmu, který bude sledovat průběh zajetí Saddáma Husajna. Hvězda upírské série Twilight si ve snímku s názvem Mission: Blacklist zahraje amerického seržanta Erica Maddoxe. Ten měl na starost vyslýchání podezřelých a odhalení skrýše diktátora bylo z velké části právě jeho zásluhou.

Společně s Davinem Seayem sepsal voják americké armády Eric Maddox také knihu s názvem Mission: Black List #1: The Inside Story of the Search for Saddam Hussein. V ní oba autoři popsali události roku 2003, kdy byl Husajn dopaden.

"Myslím, že celý příběh dopadení Saddáma Husajna nebyl zcela pochopen," uvedl Madox v rozhovoru pro Fox News v roce 2008. „Celé vyslýchání trvalo čtyři měsíce. Sám jsem vyslechl přes tři stovky lidí."

Díky informacím, které Maddox získal, byl 13. prosince 2003 diktátor objeven, jak se skrývá v jednom z domů u města Tikrit v Iráku. Po 24 letech vlády byl bývalý irácký prezident obviněn z genocidy a roku 2006 popraven oběšením.

Scénář psychologického thrilleru Mission: Blacklist napsal Erik Jendersen, který se podílel například na sérii z produkce HBO Bratrstvo neohrožených.

Robert Pattison nedávno ukončil práci na posledním dílu série Twilight dle knižní předlohy Stephenie Meyerové a dle jeho slov už se do role upíra Edwarda Cullena nevrátí ani v případném pokračování úspěšné adaptace. Zatím poslední rolí mladého Angličana byl Georges Duroy ve filmu Miláček podle knihy Guye de Maupassanta, v Cannes bude mít premiéru Cosmopolis Davida Cronenberga podle předlohy Dona DeLilla s Pattisonem v hlavní roli.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy