Robert Pattinson se objeví ve westernovém příběhu

Kultura Kultura
27. 7. 2012 9:49
Hvězda ságy Stmívání si zahraje ve filmu The Rover po boku Guye Pearce
Foto: Bontonfilm

Praha - Zatímco mnozí fanoušci a fanynky Roberta Pattinsona čtou zprávy o nevěře jeho přítelkyně Kirsten Stewart, australská státní společnost Screen Australia potvrdila financování nového filmového projektu, v němž bude představitel upíra Edwarda Cullena účinkovat.

Hlavní postavou snímku The Rover bude Eric v podání čtyřiačtyřicetiletého Guye Pearce (L.A. - Přísně tajné, Memento, Stroj času, Králova řeč), který v blízké budoucnosti žije osamoceným životem v australské poušti a gang lupičů mu na začátku příběhu uloupí poslední zbytky majetku. Muž, jenž podle oficiálního popisu všechno opustil a vzdal se jakékoliv vlídnosti, teď pronásleduje zloděje doprovázen Rayem (Pattison), zraněným členem jejich skupiny.

Scénář k filmu napsal David Michod, známý díky Království zvěrstev, krimithrilleru z roku 2010.

Robert Pattinson se narodil 13. května 1986. V roce 2004 si zahrál v německém filmu Dark Kingdom: Dragon King  založeném na nibelunských legendách. Ve fantasy pro mládež se poprvé objevil coby Cedrik Diggory, spolužák Harryho Pottera ve čtvrtém díle - Harry Potter a Ohnivý pohár. Zaujal až díky své roli ve Twilight sáze, jejíhož posledního dílu se v kinech dočkáme na podzim. Ztělesnil také titulní postavu filmu Miláček a hrdiny mnoha dalších snímků. Zanedlouho, 9. srpna, se v Česku ukáže jako protagonista dramatu Cosmopolis

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 22 minutami

ČEZ i Eurohold nesouhlasí s rozhodnutím antimonopolního úřadu. Podávají žaloby

Energetická společnost ČEZ i bulharská firma Eurohold podaly každý za sebe správní žalobu proti rozhodnutí bulharského antimonopolního úřadu, který v říjnu zablokoval prodej tamních aktiv ČEZ Euroholdu. Úřad v odůvodnění k rozhodnutí uvedl, že smlouva za 335 milionů eur (8,6 miliardy Kč) by vedla k významnému zvýšení tržního podílu nové skupiny a měla by dopad na pojišťovací a energetické trhy.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

V čínské školce útočil muž žíravinou. Zranil 50 lidí, většinou dětí

Více než 50 lidí, převážně dětí, zranil muž, který ve školce na jihozápadě Číny zaútočil žíravou tekutinou. Dvě osoby jsou po zásahu hydroxidem sodným ve vážném stavu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

K útoku hydroxidem sodným, který leptá tkáně a je pro člověka velmi nebezpečný, došlo ve městě Kchaj-jüan v provincii Jün-nan. Podezřelým je 23letý muž jménem Kchung, který přelezl plot školky a pak napadl učitele a žáky. Policie podezřelého zatkla necelou hodinu po útoku. "Když byl dítě, jeho rodiče se rozvedli, a chybějící rodina zanechala stopy na jeho psychickém stavu," uvedly místní úřady. "To vše vyústilo v touhu pomstít se společnosti," dodaly úřady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy