Režisér Tauš dotočil Klauny s Lábusem a Kaiserem

Kultura ČTK Kultura, ČTK
9. 1. 2013 17:52
V novém Taušově filmu hrají Lábus a Kaiser s evropskými herci
Oldřich Kaiser
Oldřich Kaiser | Foto: l

Praha - Režisér Viktor Tauš (Sněženky a machři po 25 letech) dotočil film Klauni podle scénáře Petra Jarchovského a námětu Borise Hybnera. Příběh o pozdním znovushledání klaunského tria spojí Oldřicha Kaisera (Líbáš jako ďábel) a Jiřího Lábuse (Odcházení) s evropskou hereckou elitou. Konkrétně s francouzským hercem Didierem Flamandem, vítězkou canneského festivalu Kati Outinenovou pocházející z Finska a francouzskou komediální hvězdou Julií Ferrierovou.

Jiří Lábus
Jiří Lábus | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Natáčelo se v třech podzimních měsících v Čechách, Lucembursku a ve Finsku, přičemž se Tauš musel vyrovnat s mezinárodním babylonem za kamerou a sladit herce různých národností před ní. Například Flamanda bude nutno dabovat, takže použil metodu známou ze spaghetti westernů, kdy se spočítají slabiky v domácím jazyce a zahraniční herec pak odříkává místo textu čísla.

"Didier Flamand dokázal i do nich dát takovou emoci, že to bylo až neskutečné. Filmový štáb nečekal, že je někdo rozesměje tím, že před nimi napočítá do dvaceti. Tuto techniku jsme samozřejmě předem testovali a český text sedí dokonale," uvedl režisér.

Klauni jsou podle Tauše dramatem s komickými figurami. "A Kaiser s Lábusem dokázali vnést humor i tam, kde to nikdo nečekal," přiznal s tím, že oba získali respekt i u zahraničních kolegů. "Stali se důvodem, pro který se rozhodli našemu filmu věnovat tolik času a energie," vysvětlil režisér.

Film je příběhem klaunské skupiny Busters, jejichž vystoupení byla ostrůvky svobody uprostřed komunistického režimu bývalého Československa. Pak se však mezi třemi klauny cosi vážného odehrálo a jak se ukáže, národem milovaní komici se mezi sebou nedokážou vystát. Nyní se jeden z nich vrací po třiceti letech z emigrace, aby v Praze uzavřel svoji uměleckou kariéru. Setkání s bývalými přáteli vede k vzájemné konfrontaci, osud jim nabízí ještě jednu šanci, jak to naposledy pořádně roztočit. Film uvede do kin Falcon na podzim roku 2013.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy