Rebelka poráží Hřebejka. Celkově vedou animované filmy

Kultura ČTK Kultura, ČTK
4. 9. 2012 12:33
Kromě Rebelky diváky táhne i Doba ledová a Méďa
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Tuzemským kinům poslední prázdninový víkend dominovaly animované filmy, mezi pěti nejnavštěvovanějšími snímky jsou tři. Čelo tabulky obsadila animovaná dobrodružná komedie Rebelka, kterou zhlédlo 24 010 lidí a která odsunula na druhé místo dosud vedoucí komedii Jana Hřebejka a Michala Viewegha Svatá čtveřice s 21 873 diváky.

Na třetím místě do tabulky vstoupilo pokračování série úspěšných tanečních filmů Let´s Dance: Revolutions, které již na tržbách získalo přes 2,7 milionu korun. Na čtvrtém místě je animovaná Doba ledová s podtitulem Země v pohybu. Její celková návštěvnost přesáhla 558 tisíc lidí, na tržbách získala přes 79 milionů korun. Na pátém místě je další americký film Méďa, který je přes svůj název určen spíše dospělým divákům.

Z domácí tvorby je na desátém místě komedie Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel, která rovněž patří k hitům první poloviny roku. Dosud ji vidělo přes 443 tisíc lidí, kteří v pokladnách kin nechali více než 56 milionů korun. Na devatenáctém místě je komedie Polski film, na který si za osm týdnů našlo cestu 25 680 diváků.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 28 minutami

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy