Rebelka poráží Hřebejka. Celkově vedou animované filmy

Kultura ČTK Kultura, ČTK
4. 9. 2012 12:33
Kromě Rebelky diváky táhne i Doba ledová a Méďa
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Tuzemským kinům poslední prázdninový víkend dominovaly animované filmy, mezi pěti nejnavštěvovanějšími snímky jsou tři. Čelo tabulky obsadila animovaná dobrodružná komedie Rebelka, kterou zhlédlo 24 010 lidí a která odsunula na druhé místo dosud vedoucí komedii Jana Hřebejka a Michala Viewegha Svatá čtveřice s 21 873 diváky.

Na třetím místě do tabulky vstoupilo pokračování série úspěšných tanečních filmů Let´s Dance: Revolutions, které již na tržbách získalo přes 2,7 milionu korun. Na čtvrtém místě je animovaná Doba ledová s podtitulem Země v pohybu. Její celková návštěvnost přesáhla 558 tisíc lidí, na tržbách získala přes 79 milionů korun. Na pátém místě je další americký film Méďa, který je přes svůj název určen spíše dospělým divákům.

Z domácí tvorby je na desátém místě komedie Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel, která rovněž patří k hitům první poloviny roku. Dosud ji vidělo přes 443 tisíc lidí, kteří v pokladnách kin nechali více než 56 milionů korun. Na devatenáctém místě je komedie Polski film, na který si za osm týdnů našlo cestu 25 680 diváků.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy