Raubíř Ralf a pilot Denzel přilákali nejvíc Američanů

Kultura Kultura
5. 11. 2012 7:37
Disneyho animák a Zemeckisovo drama Let jsou v USA nejúspěšnejšími filmy
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Oproti minulému víkendu, kdy ve Spojených státech polevili v zájmu o filmové novinky a filmy všeobecně, byl nyní žebříček největších hitů v kinech radikálně přepsán. Návštěvnost vzrůstá podle serveru The Hollywood Reporter i v oblastech postižených hurikánem Sandy.

Společnost Walta Disneyho může být hrdá nejen na koupi Hvězdných válek, nýbrž i na pokračující úspěch svých animovaných snímků. První místo připadlo její dlouho očekávané komedii Raubíř Ralf, jíž režíroval Rich Moore známý svou prací na řadě epizod ze seriálů Simpsonovi, Futurama a Drawn Together.

Foto: Aktuálně.cz

Z větší části se příběh odehrává ve světě existujícím uvnitř videoher. Hlavní hrdina Ralf je padouchem ve hře o opraváři Felixovi a už dlouho se trápí kvůli své nepříjemné úloze. Uteče tedy do sci-fi akčního dobrodružství Hero´s Duty, kde chce pod velením seržantky Calhounové získat „ostruhy" pravého hrdiny. Na cestě ovšem zabloudí také do dětské závodní hry Suger Rush, domova otravné holčičky Vanilopky von Schweetz (Sarah Silverman). Nepřítomnost záporáka v původním prostředí může však vyvolat strašlivou katastrofu pro všechny jeho blízké.

Současných 49, 1 miliónů dolarů a vysoké procento pozitivních ohlasů znamenají, že pro Ralfa „Game Over"dlouho nenastane.

Od animáku se značně liší druhý nejúspěšnější film. Legendární režisér Robert Zemeckis (trilogie Návrat do budoucnosti, Falešná hra s králíkem Rogerem, Forrest Gump) přitáhl diváky a většinou udělal dobrý dojem na kritiky se svým dramatem Let (Flight), s neméně slavným Denzelem Washingtonem v hlavní roli. Zatím získal lehce přes polovinu Ralfova výdělku - 25,01 miliónů.

Flight
Flight | Foto: Aktuálně.cz

Sedmapadesátiletý herec představuje pilota cestovního letadla Williama Whitakera, kterému se při leteckém neštěstí podaří zachránit životy 96 ze 102 pasažérů a rázem se z něj v očích veřejnosti stává hrdina. Díky kontrole, jež odhalí alkohol v jeho těle, může být Whitaker najednou obviněn ze zabití šesti lidí.

Raubíř Ralf má v Česku premiéru 15. listopadu a Washington se u nás poprvé vznese 21. února 2013.

Třetí místo náleží dlouhodobě úspěšnému dramatu Argo od Bena Afflecka, režiséra a zároveň představitel hlavní role. Thriller odehrávající se v revolučním Iránu vydělal za čtyři týdny 75,89 miliónů.

Na čtvrté pozici debutovala akční podívaná The Man with the Iron Fists v režii rappera a filmaře RZA, který kvůli práci na tomto filmu musel odřekl účinkování v Tarantinově Nespoutaném Djangovi. V Číně devatenáctého století se musí místní kovář (RZA) spojit jak s válečníky, tak s nájemnými zabijáky, aby ochránil vesnici, v níž žije. V dalších rolí se zde objeví Russel Crowe (britský voják Jack Knife), Cung Le (Bronzový lev) nebo Lucy Liu (Madam Květ, majitelka místního nevěstince). Zisk snímku zatím činí 8, 219 miliónů dolarů. 

Filmem číslo 5 je 96 hodin: Odplata (Taken 2 ) od Oliviera Megatona, který už vydělal 125, 6 miliónů.  

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy