Quentin Tarantino chce potřetí přepisovat historii

Kultura Kultura
11. 2. 2013 16:44
Vrátí se po Hanebných panchartech a Nespoutaném Djangovi do druhé světové války?

Praha - Vypadá to, že Kill Bill není jediná série, z níž by Quentin Tarantino mohl udělat trilogii. Víc než pokračování Nevěstina příběhu ho v současnosti zajímá navázat na příběh z druhé světové války Hanebný pancharti a protiotrokářský western Nespoutaný Django.

„Tohle téma přepisované historie si žádá trilogii.," prohlásil režisér k u příležitosti přijímání ceny BAFTA za nejlepší původní scénář. „Říká si to o třetí film, ale zatím jsem se nerozhodl, o čem to bude, ale nepřekvapilo by mě, kdybych to natočil."

Již před delší dobou se Tarantino nechal slyšet, že by rád natočil snímek s názvem Killer Crow, založený na zrušené dějové linii z Panchartů. V něm by se černí američtí vojáci bojující ve druhé světové válce obrátili proti svým bílým spolubojovníkům. Zároveň ale uvažoval i o gangsterce odehrávající se ve dvacátých letech a případně i dalším westernu. Historický projekt je ostatně mnohem pravděpodobnější než zmíněné pokračování Kill Billa, o němž Tarantino nedávno řekl, že jej „zřejmě" nikdy neuvidíme. 

Nespoutaný Django vyhrál Tarantinovi "britského Oscara" za původní scénář a také cenu pro nejlepšího herce ve vedlejší roli, kterou si odnesl Christoph Waltz.

Když se novináři zeptali herce Samuela L. Jacksona na jeho oblíbené vítěze, odpověděl okamžitě: „Christoph Waltz a Quentin Tarantino. Jsem samozřejmě zaujatý, ale oni si to zaslouží. Byl to skvělý večer."

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 26 minutami

Švejdar odvolá policejního ředitele Husáka, který se zúčastnil večírku v Teplicích

"Po dnešním jednání s plukovníkem Husákem jsem rozhodl, že ho k 1. 2. 2021 odvolám z pozice krajského policejního ředitele a do doby ukončení kázeňského řízení ustanovím na řadovou pozici bez příplatku za vedení. Plukovník Husák mě požádal o možnost čerpání řádné dovolené, jíž jsem vyhověl," uvedl na svém Twitteru policejní prezident Jan Švejdar.

Husák se společně s dalšími desítkami lidí navzdory platným opatřením zúčastnil narozeninové oslavy bývalého poslance Petra Bendy v teplickém hotelu. Husáka k vyvození osobní odpovědnosti vyzval již i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). "Pokud tam pan ředitel Husák byl, platí pro něj stejná pravidla jako pro ostatní. Dopustil by se tím porušení vládních nařízení a očekávám, že z toho buď okamžitě vyvodí osobní odpovědnost, nebo to s ním pan policejní prezident, jako jeho přímý nadřízený, okamžitě kázeňsky vyřeší," řekl Hamáček.

Spolu s Husákem se oslavy zúčastnil také poslanec a šéf Národní sportovní agentury, který již na svůj poslanecký mandát rezignoval. Na oslavě se objevil také expremiér Jiří Paroubek nebo politik Jiří Šlégr.

Zdroj: Domácí
Další zprávy