Priessnitz vyrazili na turné s železničářem Nebelem

Kultura Kultura
16. 3. 2011 10:00
Šňůra vyvrcholí pražským koncertem 3. května v Akropoli

Praha - O víkendu odstartovala koncertem v domovském Jeseníku svou Alois Nebel Tour 2011 skupina Priessnitz, jejíž protagonisté se autorsky podílejí na vzniku stejnojmenného filmu.

Zpěvák Jaromír Švejdík je jako Jaromír 99 podepsán jako spoluautor scénáře a výtvarník snímku, kytarista Petr Kružík skládá pro něj hudbu. Film debutujícího režiséra Tomáše Luňáka, který je adaptací úspěšné komiksové trilogie Jaromíra 99 a Jaroslava Rudiše, bude prvním českým celovečerním titulem natočeným technologií rotoskopie, která kombinuje hraný a animovaný film - záběry natočené s herci jsou překresleny ve výtvarném stylu komiksové předlohy.

Foto: Jaromír 99, Jaroslav Rudiš

Diváci budou mít díky této technologii možnost vidět v kreslené podobě kromě Miroslava Krobota a Marie Ludvíkové v titulních rolích  také Karla Rodena, Leoše Nohu, Aloise Švehlíka nebo čerstvého držitele Českého lva  Ondřeje Malého.

On se narodil v Jeseníku; je mu okolo padesáti a pracuje jako výpravčí v zapadlé železniční stanici Bílý Potok. Ona je toaletářka z pražského Hlavního nádraží, miluje železničáře; Václava Neckáře a pořádek. Alois a Květa v podání Krobota a Ludvíkové prožijí neobvyklý příběh lásky,

Film  vzniká v mezinárodní koprodukci společností Negativ, Česká televize, Tobogang (Slovensko)  a Pallas Film (Německo) s rozpočtem přes 75 miliónů korun. V současné době se dokončuje a do českých kin bude uveden v říjnu.

Čtěte také:
Jaromír Švejdík: Alois Nebel je z ušmudlané generace
Zlaté sudeťácké ručičky aneb Nebel stále Na trati

Jarní část koncertního turné skupiny Priessnitz čítá celkem 13 koncertů v českých a moravských městech (Olomouci, Brně, Plzni nebo Ústí nad Labem) a vyvrcholí pražským koncertem 3. května v Paláci Akropolis.

Letní část turné odehraje kapela Priessnitz v rámci hudebních festivalů. Koncerty, na nichž zazní písně z více než dvacetileté tvorby skupiny Priessnitz, budou doprovázeny velkoplošnou projekcí animovaných sekvencí z filmu Alois Nebel v režii VJ Clada. Vstupenky v ceně 150 až 230 korun lze zakoupit především v místě konání koncertů.

Více o filmu a turné najdete zde: www.aloisnebel.cz a www.priessnitz.com

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 51 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy