reklama
 
 

Priessnitz vyrazili na turné s železničářem Nebelem

16. 3. 2011 10:00
Šňůra vyvrcholí pražským koncertem 3. května v Akropoli

Praha - O víkendu odstartovala koncertem v domovském Jeseníku svou Alois Nebel Tour 2011 skupina Priessnitz, jejíž protagonisté se autorsky podílejí na vzniku stejnojmenného filmu.

Zpěvák Jaromír Švejdík je jako Jaromír 99 podepsán jako spoluautor scénáře a výtvarník snímku, kytarista Petr Kružík skládá pro něj hudbu. Film debutujícího režiséra Tomáše Luňáka, který je adaptací úspěšné komiksové trilogie Jaromíra 99 a Jaroslava Rudiše, bude prvním českým celovečerním titulem natočeným technologií rotoskopie, která kombinuje hraný a animovaný film - záběry natočené s herci jsou překresleny ve výtvarném stylu komiksové předlohy.

Diváci budou mít díky této technologii možnost vidět v kreslené podobě kromě Miroslava Krobota a Marie Ludvíkové v titulních rolích  také Karla Rodena, Leoše Nohu, Aloise Švehlíka nebo čerstvého držitele Českého lva  Ondřeje Malého.

On se narodil v Jeseníku; je mu okolo padesáti a pracuje jako výpravčí v zapadlé železniční stanici Bílý Potok. Ona je toaletářka z pražského Hlavního nádraží, miluje železničáře; Václava Neckáře a pořádek. Alois a Květa v podání Krobota a Ludvíkové prožijí neobvyklý příběh lásky,

Film  vzniká v mezinárodní koprodukci společností Negativ, Česká televize, Tobogang (Slovensko)  a Pallas Film (Německo) s rozpočtem přes 75 miliónů korun. V současné době se dokončuje a do českých kin bude uveden v říjnu.

Čtěte také:
Jaromír Švejdík: Alois Nebel je z ušmudlané generace
Zlaté sudeťácké ručičky aneb Nebel stále Na trati

Jarní část koncertního turné skupiny Priessnitz čítá celkem 13 koncertů v českých a moravských městech (Olomouci, Brně, Plzni nebo Ústí nad Labem) a vyvrcholí pražským koncertem 3. května v Paláci Akropolis.

Letní část turné odehraje kapela Priessnitz v rámci hudebních festivalů. Koncerty, na nichž zazní písně z více než dvacetileté tvorby skupiny Priessnitz, budou doprovázeny velkoplošnou projekcí animovaných sekvencí z filmu Alois Nebel v režii VJ Clada. Vstupenky v ceně 150 až 230 korun lze zakoupit především v místě konání koncertů.

Více o filmu a turné najdete zde: www.aloisnebel.cz a www.priessnitz.com

autor: Kultura | 16. 3. 2011 10:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama