Porno pro mamky natočí britská režisérka Taylor-Johnson

Kultura ČTK Kultura, ČTK
20. 6. 2013 12:41
Film Padesát odstínů šedi vznikne podle erotického bestselleru

Los Angeles - Britská režisérka Sam Taylor-Johnson bude režírovat filmovou verzi erotického bestselleru Padesát odstínů šedi E.L. Jamesové. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na studia Universal Pictures a Focus Features, která za projektem stojí. Autorkou scénáře bude Kelly Marcelová.

Šestačtyřicetiletá Taylorová-Johnsonová byla v roce 2009 nominována na cenu BAFTA za film Nowhere Boy o Johnu Lennonovi - tehdy ještě pod jménem Sam Taylorová-Woodová. To si změnila po svatbě s třiadvacetiletým Aaronem Johnsonem, který v jejím filmu zazářil.

Režisérka v prohlášení uvedla, že z možnosti převést na filmové plátno knihu sklízející úspěchy po celém světě je "vzrušená". "Nespočetným fanouškům chci říct, že budu ctít sílu knihy a postav Christiana a Anastasie. I mně se tyto postavy dostaly pod kůži," dodala.

E.L. James, což je pseudonym autorky Eriky Mitchellové Leonardové (1963), vydala Padesát odstínů šedi v roce 2011. Kniha dosud neznámé spisovatelky se rychle stala obrovským hitem a autorská práva koupil velký nakladatelský dům Random House.

Příběh mladé studentky, která zažívá erotický vztah s multimilionářem Christianem Greyem, je klasickým představitelem žánru červené knihovny. Obsahuje ale explicitní erotické scény, v nichž hrají velkou roli sadomasochistické praktiky. Trilogie se už po celém světě prodalo přes 70 milionů kusů. První dva díly vyšly rovněž v češtině, také v Česku se staly bestsellerem.

 

Právě se děje

Další zprávy