Pořád chci hrát na Glastonbury, říká zpěvák Albert Černý

Magazín Magazín
1. 12. 2014 11:51
Nová kapela Alberta Černého (ex-Charlie Straight) se právě vydává na podzimní turné, již zítra zahraje v pražském klubu Retro.
Lake Malawi - Always June | Video: YouTube

Praha - Česká kapela Lake Malawi spolu hraje přes rok. Lodivodem rockového parníku je Albert Černý z dnes již neexistující kapely Charlie Straight. "Chci dělat s Lake Malawi životní soundtrack pro velkou spoustu lidí," vysvětluje Albert.

Kapela nahrála svůj první singl Always June v Londýně s pomocí producentů světových kapel a měla velkou příležitost objevit se ve vysílání rádia BBC.

Lake Malawi teď za sebou zavírají dveře zkušebny a vyráží na podzimní turné. Nový repertoár otestují 2. prosince v pražském kubu Retro. "Zároveň vydáváme nový singl Chinese Trees a točíme další písničky na EP, které vyjde na jaře," nastiňuje plány Albert, který se ani po rozpadu Charlie Straight nevzdal svého velkého snu – prosadit se v Anglii.

"Pořád jsem to já a pořád chci hrát v Anglii po klubech a na festivalu Glastonbury, po světě a dělat, co mě baví," dodává zpěvák Lake Malawi.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy