Po Wolfgang Amadeus Phoenix přijde Bankrupt!

Kultura Kultura
22. 1. 2013 8:00
Francouzská kapela Phoenix vydá nové album v dubnu
Zpěvák Phoenix Thomas Mars
Zpěvák Phoenix Thomas Mars | Foto: Profimédia

Praha - Francouzská indierocková kapela Phoenix na své facebookové stránce konečně sdělila detaily o svém pátém albu, jež vyjde letos v dubnu a ponese název Bankrupt!. Zároveň ohlásila také prvního živá vystoupení po dvou letech. Poslední album, Wolfgang Amadeus Phoenix, vydala skupina v roce 2009 a získala za ně Grammy pro nejlepší alternativní album.

Foto: Kultura

„Je těžké překonat Wolfganga Amadea Phoenixe, ale tohle by mohlo být revoluční," prohlásil Daniel Glass, zakladatel nahrávací společnosti Glassnote Records.

Kapela na svých stránkách před odhalením zobrazovala postupně pouze názvy měsíců francouzského revolučního kalendáře - Pluviôse, Thermidor a Vendémiaire. Nyní si na stránkách Wearephoenix.com můžete poslechnout krátkou ukázku. 

Phoenix se chystají na festivaly Rock am Ring a Rock im Park v Německu, které se konají od 7. do 9. července. Na pódiu se tam prostřídají s Green Day, The Killers a The Progidy.

Kapela Phoenix vznikla založena roku 1999 v Marseille. Jejími členy jsou Thomas Mars, Deck d´Arcy, Laurent Brancowitz, Christian Mazzalai, Thomas Hedlund a Jonathan Chavez.          

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

Další zprávy